Ferrari otevře aerodynamický tunel za měsíc, znovu bude hrát oběma rukama

Vedení Ferrari si hodně slibuje od znovuotevření maranellského aerodynamického tunelu, který prošel významnou modernizací.
Ferrari otevře aerodynamický tunel za měsíc, znovu bude hrát oběma rukama

Především z důvodu špatné korelace dat se Ferrari rozhodlo svůj tunel uzavřít už loni a od té doby na něm pracuje, přičemž pro vývoj vozu využívá tunel Toyoty v Kolíně nad Rýnem. V Maranellu ale začne znovu foukat už brzy.

"Pod vedením Stefana Domenicaliho tým hodně investoval do vylepšení aerodynamického tunelu a provozu," cituje zástupce šéfdesignéra Simona Restu Autosport.

"V našem světě se všechno hýbe rychle a bez přestávky, na větší vylepšení potřebujete dlouhou dobu. Pokud ne, tak děláte jen malá vylepšení. Toyota má dobré zařízení a využíváme ho nejen my, ale i ostatní týmy. Dalo nám možnost být připraveni s naším zařízením na konci října, bude mnohem lepší než dřív."

Od vylepšeného aerodynamického tunelu Ferrari očekává efektivnější vývoj, což má pomoci dohnat Red Bull.

"Ano. Je to jako když hrajete basket s jednou rukou za zády," vysvětloval šéf týmu Stefano Domenicali nevýhody uzavřeného domácího tunelu. "Můžete to dělat v tréninku, ale když musíte hrát, je lepší používat obě ruce."

"My bychom měli znovu mít dvě ruce. Pro nás je to klíčové. Dva roky jsme trpěli, protože jsme měli problémy s korelací. Takže se těšíme, až ho znovu otevřeme, protože to pro nás bude obrovský nástroj."

Další článek: Webber: Je komické, že jsme já a Alonso dostali trest

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.