Ferrari otevře aerodynamický tunel za měsíc, znovu bude hrát oběma rukama

Vedení Ferrari si hodně slibuje od znovuotevření maranellského aerodynamického tunelu, který prošel významnou modernizací.
Ferrari otevře aerodynamický tunel za měsíc, znovu bude hrát oběma rukama

Především z důvodu špatné korelace dat se Ferrari rozhodlo svůj tunel uzavřít už loni a od té doby na něm pracuje, přičemž pro vývoj vozu využívá tunel Toyoty v Kolíně nad Rýnem. V Maranellu ale začne znovu foukat už brzy.

"Pod vedením Stefana Domenicaliho tým hodně investoval do vylepšení aerodynamického tunelu a provozu," cituje zástupce šéfdesignéra Simona Restu Autosport.

"V našem světě se všechno hýbe rychle a bez přestávky, na větší vylepšení potřebujete dlouhou dobu. Pokud ne, tak děláte jen malá vylepšení. Toyota má dobré zařízení a využíváme ho nejen my, ale i ostatní týmy. Dalo nám možnost být připraveni s naším zařízením na konci října, bude mnohem lepší než dřív."

Od vylepšeného aerodynamického tunelu Ferrari očekává efektivnější vývoj, což má pomoci dohnat Red Bull.

"Ano. Je to jako když hrajete basket s jednou rukou za zády," vysvětloval šéf týmu Stefano Domenicali nevýhody uzavřeného domácího tunelu. "Můžete to dělat v tréninku, ale když musíte hrát, je lepší používat obě ruce."

"My bychom měli znovu mít dvě ruce. Pro nás je to klíčové. Dva roky jsme trpěli, protože jsme měli problémy s korelací. Takže se těšíme, až ho znovu otevřeme, protože to pro nás bude obrovský nástroj."

Další článek: Webber: Je komické, že jsme já a Alonso dostali trest

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10