Ferrari opět léčí Rory Byrne

Rory Byrne se v posledních letech dostal v Maranellu do pozice jakéhosi lékaře. Ferrari ho povolalo také tentokrát.
Ferrari opět léčí Rory Byrne

Jihoafrický inženýr Rory Byrne stál u zlaté Schumacherovy éry. Poté z Ferrari odešel, prodělal těžkou nemoc, ale v posledních letech se do Maranella občas vrací jako konzultant.

Pomáhal v roce 2012, 2013 i vloni. Podle Autosportu a italské verze Motorsportu pracuje i na voze pro příští rok, ačkoliv opět jen v roli konzultanta.

V Maranellu vládne atmosféra strachu, říká bývalý zaměstnanec

V Maranellu vládne atmosféra strachu, říká bývalý zaměstnanec

V Maranellu nebude vše tak idelické, jak se dlouhodobě oficiálně tvrdí. V zákulisí se mluví o tom, že Marchionne až příliš zasahuje do fungování týmu.

Bývalý inženýr mluví o atmosféře strachu a nesmíme zapomenout ani na to, že v uplynulých letech odešla z týmu řada vysoce postavených zaměstnanců – Domenicali, Mattiacci, Fry, Tombazis, Marmorini a naposledy Allison. To jsou ale jen jména těch nejznámějších.

Podle Autosportu koluje spekulace, že Ferrari má zájem o současného technického šéfa Mercedesu. Paddy Lowe prý dostal od Maranella velmi lákavou nabídku v podobě dvojnásobného platu. U Mercedesu mu končí brzy smlouva. I kdyby ale chtěl odejít do divoké maranellské atmosféry, bude muset po případném odchodu od stříbrných šípů pobýt nějaký čas doma. Na těchto pozicích fungují konkurenční doložky. 

Marchionne spokojen jen na jedné frontě

Sergio Marchionne se nechal slyšet, že není spokojen s výsledky Ferrari na závodní trati. Spokojen je tak alespoň s výsledky v oblasti prodeje. Ferrari zřejmě prodá 8000 vozů za rok a akcie posílily na 49,18 euro. Roste také zisk. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (16) Další článek: Pro F1 už nepotřebujete talent a ani přípravu, říká Alonso
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen