Ferrari opakuje: Chceme víc testů, takhle to dál nejde

Při prezentaci svého letošního vozu Ferrari připomnělo svoji dlouhodobou averzi vůči zákazu testování v průběhu sezóny. Požaduje změnu regulí.
Ferrari opakuje: Chceme víc testů, takhle to dál nejde

"Budeme muset spolupracovat s FIA na vylepšení pravidel," řekl prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Není možné, abychom byli jediným sportem, v kterém se nesmí trénovat."

Na velmi omezené testování si stěžují také testovací jezdci, jejichž role je spíš jen symbolická, pokud nemají štěstí na tým, který je občas nechá jezdit v pátečních trénincích.

"Mladým jezdcům to určitě nepomáhá," řekl záložní pilot Ferrari Jules Bianchi pro Reuters. "Naštěstí jsem u Ferrari, což je nejlepší místo pro učení. Můžu testovat se starými vozy, které jezdily před dvěma roky, a to jsou dobré zkušenosti."

Maranellským ale na současných pravidlech vadí víc věcí. "Formule 1 se nesmí stát pouze disciplínou v aerodynamice. Musíme nechat prostor také mechanice a motorům. Potřebujeme stabilní pravidla, která ale zachovají DNA formule 1," dodal Montezemolo.

Šéf týmu Stefano Domenicali přiznal, že Ferrari využilo při vývoji aerodynamický tunel Toyoty v Kolíně nad Rýnem. Souhlasí však s Montezemolem, že aerodynamika je v současné formuli 1 až příliš důležitá, což by měla napravit změna pravidel.

Další článek: Paul di Resta se nebojí srovnat svůj talent s Hamiltonem nebo Vettelem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.