Ferrari opakuje: Chceme víc testů, takhle to dál nejde

Při prezentaci svého letošního vozu Ferrari připomnělo svoji dlouhodobou averzi vůči zákazu testování v průběhu sezóny. Požaduje změnu regulí.
Ferrari opakuje: Chceme víc testů, takhle to dál nejde

"Budeme muset spolupracovat s FIA na vylepšení pravidel," řekl prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Není možné, abychom byli jediným sportem, v kterém se nesmí trénovat."

Na velmi omezené testování si stěžují také testovací jezdci, jejichž role je spíš jen symbolická, pokud nemají štěstí na tým, který je občas nechá jezdit v pátečních trénincích.

"Mladým jezdcům to určitě nepomáhá," řekl záložní pilot Ferrari Jules Bianchi pro Reuters. "Naštěstí jsem u Ferrari, což je nejlepší místo pro učení. Můžu testovat se starými vozy, které jezdily před dvěma roky, a to jsou dobré zkušenosti."

Maranellským ale na současných pravidlech vadí víc věcí. "Formule 1 se nesmí stát pouze disciplínou v aerodynamice. Musíme nechat prostor také mechanice a motorům. Potřebujeme stabilní pravidla, která ale zachovají DNA formule 1," dodal Montezemolo.

Šéf týmu Stefano Domenicali přiznal, že Ferrari využilo při vývoji aerodynamický tunel Toyoty v Kolíně nad Rýnem. Souhlasí však s Montezemolem, že aerodynamika je v současné formuli 1 až příliš důležitá, což by měla napravit změna pravidel.

Diskuze (43) Další článek: Paul di Resta se nebojí srovnat svůj talent s Hamiltonem nebo Vettelem
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10