Ferrari oficiálně potvrdilo odchod Alonsa a příchod Vettela

Ferrari dnes v Abú Dhabí oficiálně potvrdilo, že z týmu odchází Fernando Alonso.
Ferrari oficiálně potvrdilo odchod Alonsa a příchod Vettela

Ferrari se rozloučilo s Alonsem....

Ferrari dnes oficiálně potvrdilo ukončení spolupráce s Fernandem Alonsem. Ten z týmu odchází po 5 letech, 1 186 bodech, 44 pódiích a 11 vítězstvích. 

Na druhé dějství příběhu si budeme muset ještě počkat. Očekává se, že Alonso zamíří k McLarenu. Ten ale před víkendem v emirátech prohlásil, že své jezdecké složení ohlásí nejdříve 1. prosince.

„Dnešek pro mě není snadný, protože i když jsem se vždy díval do budoucnosti s velkým nadšeném a odhodláním, na konci této sezóny má cesta jako jezdce Ferrari skončí,“ říká Fernando Alonso.

„Musím poděkovat týmu, že pochopil mou pozici. Opouštím Ferrari po pěti letech, během kterých jsem se dostal na nejlepší profesionální úroveň a musel se vyrovnat s mnoha výzvami, které mě tlačily k nalezení nových limitů. Kromě toho jsem potvrdil, že jsem skutečný týmový hráč a zájmy Scuderie jsem nadřazoval před své vlastní.“

„Když jsem musel udělat důležité rozhodnutí, týkající se mé budoucnosti, udělal jsem to s Ferrari ve svém srdci. Byl jsem veden svou láskou k tomuto týmu. Jsem velmi hrdý na to, čeho jsme společně dosáhli. Díky úsilí mužů a žen v Maranellu jsme ve třech případech obsadili v šampionátu druhé místo a dvakrát jsme bojovali až do posledního závodu, přičemž mnoho kol jsme byli v mistrovské pozici.“

Podle Alonsa se jednalo o pět nejlepších let v jeho kariéře a má pocit, že opouští spíše rodinu než přátelé.

„Ze srdce mu děkujeme za výjimečná dobrodružství u Ferrari v posledních pěti letech, kdy byl dvakrát tak blízko vítězství v mistrovství světa. Jsem si jistý, že skvělý pilot jako je Fernando bude mít vždy vzpínajícího se koně blízko svému srdci, a také očekávám, že si jej budou fanoušci Ferrari velmi vážit v jeho budoucích snahách,“ řekl šéf týmu Marco Mattiacci. 

Několik minut po oznámení odchodu Alonsa Ferrari potvrdilo příchod Sebastiana Vettela. Ten by měl mít tříletou smlouvu.

...a potvrdilo Vettela

„Scuderia Ferrari se rozhodla vložit svou víru do nejmladšího vícenásobného šampiona v historii formule 1,“ řekl šéf týmu Marco Mattiacci. „Z hlediska formule 1 je Sebastian Vettel unikátní kombinací mládí a zkušenosti. S sebou navíc přinese neocenitelného týmového ducha, který spolu s Kimim využije při řešení problémů, které nás čekají. Co nejdříve chceme opět bojovat na čele. My i Sebastian jsme žízniví po vítězství a stejně sdílíme entuziasmus, silnou pracovní morálku a vytrvalost. Právě toto jsou klíčové elementy všech členů Scuderie, kteří chtějí společně napsat novou vítěznou kapitolu v historii Ferrari,“ dodal Mattiacci.

„Další etapu mé kariéry ve formuli 1 strávím spolu se Scuderii Ferrari, což je pro mě splnění životního snu,“ říká k nové výzvě Vettel.

„Už jako malé dítě jsem měl Michaela Schumachera v červeném autě za vzor. Je to pro mě obrovská pocta, že jsem dostal šanci jezdit za Ferrari. Když jsem v Monze 2008 vybojoval své první vítězství, dočkal jsem se malé ochutnávky toho, co to znamená duch Ferrari – měl jsem motor se značkou vzpínajícího se koně postavený v Maranellu. Scuderia má v tomto sportu obrovskou tradici a jsem mimořádně motivován k tomu, abych týmu pomohl při cestě zpět na vrchol. Vložím do toho své srdce i duši.“

 

Vettel pro AMuS: První kontakt s Ferrari proběhl v roce 2008. 

 

 

Další článek: Týmy projednají změnu pravidel: pevné restarty i penalizace za techniku

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.