Ferrari oficiálně potvrdilo odchod Alonsa a příchod Vettela

Ferrari dnes v Abú Dhabí oficiálně potvrdilo, že z týmu odchází Fernando Alonso.
Ferrari oficiálně potvrdilo odchod Alonsa a příchod Vettela

Ferrari se rozloučilo s Alonsem....

Ferrari dnes oficiálně potvrdilo ukončení spolupráce s Fernandem Alonsem. Ten z týmu odchází po 5 letech, 1 186 bodech, 44 pódiích a 11 vítězstvích. 

Na druhé dějství příběhu si budeme muset ještě počkat. Očekává se, že Alonso zamíří k McLarenu. Ten ale před víkendem v emirátech prohlásil, že své jezdecké složení ohlásí nejdříve 1. prosince.

„Dnešek pro mě není snadný, protože i když jsem se vždy díval do budoucnosti s velkým nadšeném a odhodláním, na konci této sezóny má cesta jako jezdce Ferrari skončí,“ říká Fernando Alonso.

„Musím poděkovat týmu, že pochopil mou pozici. Opouštím Ferrari po pěti letech, během kterých jsem se dostal na nejlepší profesionální úroveň a musel se vyrovnat s mnoha výzvami, které mě tlačily k nalezení nových limitů. Kromě toho jsem potvrdil, že jsem skutečný týmový hráč a zájmy Scuderie jsem nadřazoval před své vlastní.“

„Když jsem musel udělat důležité rozhodnutí, týkající se mé budoucnosti, udělal jsem to s Ferrari ve svém srdci. Byl jsem veden svou láskou k tomuto týmu. Jsem velmi hrdý na to, čeho jsme společně dosáhli. Díky úsilí mužů a žen v Maranellu jsme ve třech případech obsadili v šampionátu druhé místo a dvakrát jsme bojovali až do posledního závodu, přičemž mnoho kol jsme byli v mistrovské pozici.“

Podle Alonsa se jednalo o pět nejlepších let v jeho kariéře a má pocit, že opouští spíše rodinu než přátelé.

„Ze srdce mu děkujeme za výjimečná dobrodružství u Ferrari v posledních pěti letech, kdy byl dvakrát tak blízko vítězství v mistrovství světa. Jsem si jistý, že skvělý pilot jako je Fernando bude mít vždy vzpínajícího se koně blízko svému srdci, a také očekávám, že si jej budou fanoušci Ferrari velmi vážit v jeho budoucích snahách,“ řekl šéf týmu Marco Mattiacci. 

Několik minut po oznámení odchodu Alonsa Ferrari potvrdilo příchod Sebastiana Vettela. Ten by měl mít tříletou smlouvu.

...a potvrdilo Vettela

„Scuderia Ferrari se rozhodla vložit svou víru do nejmladšího vícenásobného šampiona v historii formule 1,“ řekl šéf týmu Marco Mattiacci. „Z hlediska formule 1 je Sebastian Vettel unikátní kombinací mládí a zkušenosti. S sebou navíc přinese neocenitelného týmového ducha, který spolu s Kimim využije při řešení problémů, které nás čekají. Co nejdříve chceme opět bojovat na čele. My i Sebastian jsme žízniví po vítězství a stejně sdílíme entuziasmus, silnou pracovní morálku a vytrvalost. Právě toto jsou klíčové elementy všech členů Scuderie, kteří chtějí společně napsat novou vítěznou kapitolu v historii Ferrari,“ dodal Mattiacci.

„Další etapu mé kariéry ve formuli 1 strávím spolu se Scuderii Ferrari, což je pro mě splnění životního snu,“ říká k nové výzvě Vettel.

„Už jako malé dítě jsem měl Michaela Schumachera v červeném autě za vzor. Je to pro mě obrovská pocta, že jsem dostal šanci jezdit za Ferrari. Když jsem v Monze 2008 vybojoval své první vítězství, dočkal jsem se malé ochutnávky toho, co to znamená duch Ferrari – měl jsem motor se značkou vzpínajícího se koně postavený v Maranellu. Scuderia má v tomto sportu obrovskou tradici a jsem mimořádně motivován k tomu, abych týmu pomohl při cestě zpět na vrchol. Vložím do toho své srdce i duši.“

 

Vettel pro AMuS: První kontakt s Ferrari proběhl v roce 2008. 

 

 

Další článek: Týmy projednají změnu pravidel: pevné restarty i penalizace za techniku

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10