Ferrari odmítá, že by se míchalo do politiky

Relativně nenápadná vlaječka na monopostech Ferrari působí v Indii kontroverze, italská stáj je podezírána z politikaření, což zakazují pravidla.
Ferrari odmítá, že by se míchalo do politiky

Scuderia vybavila nosy svých vozů vlajkou italského námořnictva, aby "mu vzdala hold." K tomu dodala, že doufá, že se podaří vyřešit spor, kvůli kterému jsou dva italští námořníci vězněni v Indii. Jsou obviněni z vraždy, protože si při ochraně obchodního transportu spletli dva indické rybáře s piráty a zastřelili je.

Tento krok Ferrari je však některými vnímán jako politický. "Co uděláme, je, že necháme národní sportovní orgán (Indie), ať se na to podívá, my nejsme političtí," komentoval Bernie Ecclestone.

Indické ministerstvo zahraničí bylo ve své reakci ostřejší: "Využívání sportovních klání k propagaci kauzy, která nemá sportovní podstatu, znamená nedržení se sportovního ducha."

Ferrari však politický kontext svého činu odmítá. "Když se podíváte do minulosti, udělali jsme hodně iniciativ, ale nechci tu nic rozebírat konkrétně, protože na to nejsme na správném místě," komentoval šéf týmu Stefano Domenicali. "Není v tom žádný politický úmysl ani diskuze, tak to je napsané."

Jakoukoliv další diskuzi na toto téma Domenicali odmítl.

Diskuze (68) Další článek: Pátek v Indii: Zastaví někdo Red Bull?
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30