Ferrari odjíždí z Francie s prázdnou. Leclerca trápilo opotřebení pneumatik

Jezdci Ferrari Carlos Sainz ani Charles Leclerc ve Velké ceně Francie formule 1 nebodovali.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Ferrari odjíždí z Francie s prázdnou. Leclerca trápilo opotřebení pneumatik | Foto: Getty Images / Peter Fox

Zatímco Sainz dojel na jedenáctém místě, Leclerc musel do boxů dvakrát, a nakonec cílem projel na šestnácté pozici.

„Pro nás oba to bylo velmi špatné, hodně jsme se trápili na obou směsích,“ řekl Leclerc.

„Na konci jsme se pokusili přezout na střední sadu, abychom viděli, jestli tam bylo něco, co jsme mohli udělat lépe. Bylo to ale stejné jako v prvním stintu, odjel jsem celkem dobrá tři nebo čtyři kola, pak ale začaly pneumatiky odcházet. Mám problém teď najít slova a vysvětlení. Musíme to pochopit a pracovat na tom, protože to je velká slabina,“ dodal Monačan.

Stejné tři sady přiveze dodavatel pneumatik Pirelli i příští týden na rakouský Red Bull Ring.

„Pokud na něco přijdeme, očekávám, že se něco změní. Nejprve ale musíme zjistit, co se děje. Budeme tedy tvrdě pracovat jako tým a pro další závod něco najdeme.“

Sainz: Měli jsme dvakrát horší degradaci pneumatik než soupeři

S pneumatikami se potýkal také jeho týmový kolega Sainz.

„Je celkem evidentní, že dnes jsme museli udělat něco opravdu špatně, když jsme rychlostně tak ztráceli. Je to omezení, které se objevilo v některých závodech, kde jsme se opravdu potýkali s drolením předních pneumatik,“ řekl Sainz.

„Vozy, na které jsme včera měli půl sekundy náskok, jako třeba McLaren, dnes ke konci závodu byly o dvě sekundy na kolo rychlejší.

„Problém je, že když vám tolik odcházejí pneumatiky, nemáte žádnou rezervu ve strategii nebo při bránění, nejsme ani nejrychlejší na rovinkách. Dnes jsme ale rychlostně opravdu ztráceli. Měli jsme dvakrát horší degradaci pneumatik než ostatní.“

Další článek: Audi získalo v neděli double, v Monze zvítězil nováček v DTM van der Linde

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.