Ferrari odjíždí z Belgie s prázdnou, Vettel uklidňuje tým

Ferrari zažilo ve Velké ceně Belgie formule 1 nejhorší víkend za dlouhou dobu. Sebastian Vettel a Charles Leclerc dokončili závod ve Spa-Francorchamps daleko za body na třináctém a čtrnáctém místě.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Ferrari odjíždí z Belgie s prázdnou, Vettel uklidňuje tým | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Bez bodů odjelo Ferrari letos už podruhé. Při druhém závodě sezóny na Red Bull Ringu závod skončil pro oba jezdce po vzájemné kolizi, předtím spolu Vettel s Leclercem kolidovali také vloni v Brazílii. Naposledy ale oba vozy Ferrari dojely do cíle a byly klasifikovány mimo bodované pozice v roce 2010 ve Velké ceně Velké Británie.

Vettel na konci sezóny z Maranella odchází a na jeho místo přijde Carlos Sainz Jr., přesto Vettel vyzdvihuje důležitost „zůstat v klidu“ a nebýt frustrovaný z výsledků Ferrari v letošní sezóně před dvěma domácími závody v Monze a Mugellu.

„Základem bylo, že jsme zkrátka nebyli dostatečně rychlí a v této fázi je to obtížné, nemůžete dělat zázraky. Můžete pracovat na pár desetinách. Myslím, že bylo těžké mít tento víkend a v závodě dobré tempo, jak jsem řekl, hodně věcí jsme se naučili. Musíme zůstat klidní a nesmíme být frustrovaní, protože frustrace obvykle nikam nevede,“ řekl Vettel.

„Tento víkend přinesl spoustu lekcí, musíme ale zůstat silní, držet při sobě a snažit se dělat maximum. V následujících dvou týdnech nás čekají dva důležité závody z pohledu týmu a na to se musíme zaměřovat. Musíte být také realisté, nelze čekat zázraky. Balíček máme takový, jaký máme, nejsme tak silní, jak bychom chtěli být. Musíme zůstat optimističtí a vidět ty dobré věci, i když jich není mnoho,“ dodává.

Leclerca srazily pomalé zastávky

Frustrovaný je po závodě jeho týmový kolega Leclerc. Monačan během závodu absolvoval dvě pomalé zastávky. Během jedné z nich museli mechanici preventivně zvýšit tlak v motoru jeho vozu, což jej stálo asi tři sekundy.

„Je to extrémně frustrující. Byl to pro nás velmi náročný víkend a závod nebyl o nic jednodušší. Měli jsme problémy během dvou zastávek, které jsem absolvoval, ztratil jsem tím spoustu času a pozic,“ postěžoval si Leclerc.

„Pak jsem se snažil dotáhnout, ale je pro nás velmi náročné předjíždět, a to i když máme DRS. Musíme pracovat a něco najít, protože takto je to velmi těžké.“

Leclerc byl po závodě vyšetřován za to, že jel až příliš pomalu v kole v nájezdu na startovní rošt. Sportovní komisaři nakonec zjistili, že Leclerc v tom kole zastavil, aby si vyzkoušel start a kvůli tomu čas jeho kola překročil stanovený limit. Monačan tedy odešel bez trestu.

Další článek: GP Belgie 2020: Nejrychlejší kola a strategie

9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz