Ferrari: Odchod automobilek je důsledkem války s vedením formule 1

Pro nové týmy Italové uznání nemají.
Ferrari vydalo v reakci na odchod Toyoty z formule 1 prohlášení, v kterém se nepřímo obulo do FIA. Ta údajně může za to, že odcházejí automobilky.

"Je to jako parodie na ´Deset malých černoušků´, detektivku od Agathy Christie, která byla poprvé vydána v Anglii v roce 1939, ale skutečnost je mnohem závažnější," uvedlo Ferrari.

"Formule 1 i nadále ztrácí velké hráče. Během uplynulých dvanácti měsíců oznámily odchod Honda, BMW, Bridgestone a Toyota. Výměnou za ně, dá-li se to tak říct, budeme mít Manor, Lotus (jen jméno, s týmem, který nám dal například Colina Chapmana, Jima Clarka a Ayrtona Sennu, má společného jen málo), USF1 a Campos Meta."

"Můžeme tvrdit, že je to rovnocenná výměna, jen protože počet týmů bude stejný? Těžko. Také si musíme počkat, kolik z nich opravdu bude na startovním roštu prvního závodu příští sezóny v Bahrajnu a kolik jich tu stále bude na konci roku 2010."

"Skutečnost je taková, že postupné odchody z formule 1 jsou spíše dílem války proti automobilkám, kterou vedli ti, kteří formuli 1 řídili v uplynulých letech, než že by se jednalo o následek ekonomické krize."

"V románu Agathy Christie je viník odhalen, až když všechny ostatní postavy zemřou, jedna po druhé. Chceme čekat, až se to stane, nebo chceme napsat jiný závěr knihy o formuli 1?"
Další článek: Hill: Button by měl preferovat konkurenceschopné auto a ne plat

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...