Ferrari očekává, že odpověď na své problémy bude mít v Turecku

Inženýři Ferrari stále analyzují příčiny nedostatečné výkonnosti vozu a předpokládají, že řešení současných problémů dokážou najít do následujícího závodu v Istanbulu.
Ferrari očekává, že odpověď na své problémy bude mít v Turecku

"V rámci zimního vývoje jsme v posledním testu vyzkoušeli mnoho nových dílů a jak jsem už řekl, některé z nich nepodávají výkony, které jsme očekávali," vysvětloval technický ředitel Scuderie Aldo Costa. "Takže jsme otevřeli šetření, zabýváme se korelací dat mezi aerodynamickým tunelem a tratí, a zjišťujeme, proč máme problémy."

"Současné vozy formule 1 jsou velmi komplexní aerodynamické stroje, takže je tu mnoho toků vzduchu, které se můžou vzájemně narušovat. Nestalo se to jen nám. Občas se prostě stává, že vývoj nepřináší očekávanou výkonnost. Takže provádíme to šetření a myslíme si, že v době závodu v Turecku bychom měli být schopni odpovědět na všechny své otázky."

Některé nové díly testovalo Ferrari už dnes v Šanghaji, ale podle Costy musí tým nejdřív prostudovat výsledky, než vyřkne závěr. "Musíme analyzovat hodně dat a dnešní odpoledne budeme mít velmi rušné. Budeme se snažit zjistit, která konfigurace má větší potenciál, pak se rozhodneme s ohledem na zítřek," uvedl.

Práci ale týmu zkomplikovala vadná technika. "U Fernanda jsme měli dva úniky hydraulické kapaliny na stejném místě, u úplně nových dílů, takže tu musí být nějaký problém s kvalitou výroby. Tohle musíme do zítra prozkoumat a vyřešit," dodal.

Další článek: Pérez by si mohl znovu vystačit s jednou zastávkou, odhaduje Pirelli

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00