Ferrari očekává problémy v kvalifikaci

Závodní rychlost F60 není špatná.
Ferrari chce v Abú Zabí vybojovat zpět třetí místo v šampionátu konstruktérů, ale vyhlídky nemá dobré. Zatímco McLaren v pátek dominoval, nejlepším umístěním Scuderie bylo desáté místo Kimiho Räikkönena. Problémy má vůz s rychlým časem na jedno kolo.

"Zdá se, že závodní rychlost máme celkem dobrou, zatímco máme problémy dostat z vozu dobrý čas v prvním měřeném kole, což by nám mohlo působit potíže v kvalifikaci," řekl Chris Dyer.

Podle Kimiho Räikkönena se jen projevuje zastavený vývoj. "Vůz se neřídí špatně, ale prostě mu schází rychlost a přilnavost," uvedl. "Ostatně tak tomu bylo letos často."

Nedostatky vozu dohnat jezdeckým uměním moc nejde. "Je tu jen pár zatáček, kde můžete udělat rozdíl, jsou na začátku kola. Je tu hodně míst tvrdého brzdění a pomalých zatáček, kde jsou důležité stabilita na vjezdu a akcelerace na výjezdu," vysvětlil.

Chladným nechávají Räikkönena netradiční prvky posledního závodního víkendu. "Přechod z denního světla do umělého osvětlení? Po dvou závodech v Singapuru to není problém. Výjezd z boxů? Má podobný profil jako v Interlagosu, akorát místo svodidla je tu zeď."

Giancarlu Fisichellovi se nejvíce zamlouvá první úsek okruhu, výjezd z boxů považuje za nebezpečný. "Když v druhém tréninku klesly teploty, trať méně klouzala. V prvním tréninku jsem měl trochu potíže udržet se na trati, pneumatiky se hodně drolily. Na voze nemáme nic nového a musíme se pokusit udělat maximum prací na nastavení," dodal.
Další článek: McLaren je v dobré formě, ale před konkurencí zůstává ostražitý

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.