Ferrari obsadí v Maďarsku první řadu, di Resta se kvalifikoval

Ferrari obsadilo v Maďarsku první řadu. Druhá bude patřit jezdcům Mercedesu.

Sebastian Vettel dostane šanci před letní přestávkou udržet vedení v šampionátu. Do Velké ceny Maďarska odstartuje z prvního místa. V kvalifikaci zajel rekordní čas současné konfigurace Hungaroringu (1:16.276). Räikkönen sice na týmového kolegu ztrácel, nakonec se ale posledním pokusem dostal do první řady.

Mercedes a zejména Hamilton se o víkendu trápí. Brita jsme viděli ve třetím tréninku i v kvalifikaci několikrát mimo trať, stěžoval si na vibrace vozu. Nakonec z toho byla pro Mercedes druhá řada.

Do třetí části kvalifikace se také dostali oba jezdci McLarenu. Naopak problémy mají v Maďarsku zákazníci Mercedesu. Force Indii a ani Williamsu se kvalifikace příliš nepovedla.

Hrdinou soboty byl nepochybně Paul di Resta, který nahradil nemocného Felipeho Massu. Pro di Restu to byla první zkušenost s letošnímu vozy a první účast ve víkendu Grand Prix od Brazílie 2013. Ostudu di Resta rozhodně neudělal. Kvalifikoval se a na startu mu bude patřit předposlední místo.

Penalizace:

• Hülkenberg: 5 míst (výměna převodovky)
  • Kvjat: 3 místa (blokování soupeře v kvalifikaci)

Třetí část kvalifikace

Vettel zajel nejrychlejší čas ve všech sektorech a celkově to bylo 1:16.276! Hamilton svůj první pokus po chybě vzdal a zajel do boxů. Druhý byl Bottas se ztrátou 0,355 sekundy. Dobře zajel první pokus Verstappen, který šel na třetí příčku.

Räikkönen byl průběžně až 5. a stěžoval si na problémy při brzdění.

Vettel zajel nejrychlejší čas v prvním sektoru, ale hned mu ho uzmul Räikkönen. Vettel nakonec svůj čas nezlepšil. Räikkönen se ale dostal na druhé místo. Scuderia tak obsadí první řadu. Druhá bude patřit Mercedesu.

Druhá část kvalifikace

Do čela pořadí se v úvodu dostal Vettel, který o dvě desetiny pokořil hranici 1:17. Hamilton se zařadil na druhé místo se ztrátou 0,392 s. Brit se podobně jako ve třetím tréninku dostal mimo trať.

Verstappen se dostal později na druhé místo se ztrátou 0,226 na Vettela. Třetí byl Hamilton, čtvrtý Räikkönen.

Jezdci Mercedesu se 3,5 minuty před koncem vydali na trať k druhým pokusům. Hamilton se dostal na první místo s náskokem 0,109 s na Vettela.

Do třetí části nepostoupili Palmer, Ocon, Kvjat, Pérez a Grosjean. Naopak postoupili oba jezdci McLarenu.

První část kvalifikace

Paul di Resta nahradil pro zbytek víkendu Felipeho Massu, který není zdravotně v pořádku. Jezdci Mercedesu se jako první vydali na trať. Hned je ale následovali ostatní.

Do čela pořadí se hned dostali jezdci Ferrari. Hamilton byl chvíli druhý, poté byl odsunut na třetí místo.

Di Resta odjel nejdříve šest kol. Na Vettela ztratil přes 3,8 sekundy. Poté zajel do boxů pro čerstvé pneumatiky.

Šest minut před koncem první části se na druhé místo dostal Verstappen, který ztratil jen 0,022 s na Vettela.

Krátce před koncem zavlály na okruhu žluté vlajky – Kvjat se dostal mimo trať.

Do druhé části se nedostali Magnussen, Stroll, Wehrlein, di Resta a Ericsson. Di Resta se bez problémů kvalifikoval, porazil Ericssona a ztratil jen 0,766 s na Strolla.