Ferrari nesouhlasí s GP Říma, vyřadila by z kalendáře Monzu

Dva závody formule 1 na italské půdě nejsou podle Ferrari reálné. Podporu maranellského týmu má Monza, takže Řím by do kalendáře neměl vůbec vstupovat.
Ferrari nesouhlasí s GP Říma, vyřadila by z kalendáře Monzu

"Naše pozice je zcela jasná a není na ní co interpretovat," řekl šéf Ferrari Stefano Domenicali. "V našem sportu se zvyšuje počet zemí, které hostují Grand Prix, a všechny týmy s tím souhlasí."

"Je proto nevyhnutelné, že nebude možné mít dva závody ve stejné zemi. Není úkolem týmů, aby vybíraly místa konání Grand Prix, to je na držiteli obchodních práv. Vše ostatní jsou spekulace."

Řím zatím definitivně o Grand Prix nerozhodl, měl by tak učinit do konce roku. Projekt má ale podporu Bernieho Ecclestona a pokud dostane zelenou, první závod v ulicích věčného města by se měl uskutečnit v roce 2013.

Další článek: Webber: Fanoušci se nemusí bát rozšířeného využívání týmových příkazů

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.