Ferrari nepřiveze do Rakouska žádné větší novinky. Soupeři ale ano

Týmy už balí do Rakouska. Za pár desítek hodin vyrazí kamiony vstříc Spielberg. Jaké novinky týmy přivezou?
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Ferrari nepřiveze do Rakouska žádné větší novinky. Soupeři ale ano | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Týmy jsou ve velmi neobvyklé situaci. Za sebou mají předsezónní testy a technické přejímky v Melbourne. Továrny týmů byly navíc přes 60 dní zavřené. Přesto někteří přivezou větší balíky úprav. 

Podle Auto Motor und Sport přivezou balíky úprav Mercedes i Red Bull. Helmut Marko potvrdil, že jde i o díly, které měly být původně nasazené v Barceloně. Velký aerodynamický upgrade chystá Mercedes. James Allison uvedl, že vůz z Melbourne byl vyvíjen do Vánoc, takže poté byl ještě do uzavření továrny prostor pro vývoj.

Mercedes chystá do Rakouska vylepšení

Mercedes chystá do Rakouska vylepšení

Ferrari sice nemělo přivést nové aerodynamické díly, ale podle spekulací mělo nasadit novou tužší převodovku a nový motor, který přinese pár koní navíc. Podle Auto Motor und Sport to ale není pravda. 

„Na voze máme jen velmi malé změny,“ uvedl mluvčí Ferrari. „Pro nás bylo důležitější lepší porozumění SF1000. Skutečně jsme udělali dobrý krok vpřed.“

První aktualizaci má Ferrari přivést zřejmě až nejdříve na Grand Prix Maďarska.

Žádné větší díly nepřiveze ani Racing Point a Haas. Druhý jmenovaný tým to dokonce potvrdil ústy svého šéfa. Menší úpravy pak chystají u McLarenu, Alfy Romeo a AlphaTauri.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: F1 změnila interval mezi testy na COVID-19. Mekies popsal, jak to bude fungovat

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10