Ferrari neočekává v Turecku žádné zázraky

Na začátku závodního víkendu v Číně Ferrari věřilo, že odpověď na své problémy bude mít už v následující Grand Prix Turecka. Po zklamání z Šanghaje v tak rychlý obrat nevěří.
Ferrari neočekává v Turecku žádné zázraky

"Jsem pragmatik a očekávám, že lidé u nás doma vyvinou obrovské úsilí. Ale vím, že to není krátkodobý úkol," uvedl Stefano Domenicali podle Autosportu. "Musíme zareagovat a jsem si jistý, že lidé doma chtějí nám všem ukázat, co dokážeme. V Turecku neočekávám zázraky, protože to podle mě bude trvat déle."

Ferrari i nadále trápí aerodynamický tunel, který poskytuje jiná data, než odpovídají realitě závodních tratí. "To je určitě ta nejdůležitější věc," potvrdil šéf Ferrari. "Na tom musíme tvrdě pracovat. Výkonnost vozu není dostatečná, i když se liší v závodech a kvalifikacích."

Co se týče závodu v Šanghaji, doplatili podle Domenicaliho jezdci Ferrari na poslední stint na tvrdých pneumatikách. Ocitli se v podobné situaci jako Vettel, naposledy přezouvali jen o jedno, respektive dvě kola později než německý pilot. Změna na strategii tří zastávek mohla prospět, ale tým ji neudělal.

"Vím, že se hodně řeší, jestli bylo správné jet na dvě nebo tři zastávky," uznal. "Když se podíváte na rozdíly mezi prvními šesti vozy, jsou tak malé, že drobnost mohla změnit konečný výsledek."

"V případě Fernanda jsme měli smůlu, že mnoho kol sváděl souboj s Michaelem, čímž si zničil pneumatiky, na nichž pak musel vydržet až do konce. Felipe měl první dva stinty velmi dobré, měl stejnou rychlost jako přední vozy, a dostal se na jednu sekundu k Vettelovi. Ale v posledním úseku ztratily jeho tvrdé pneumatiky výkonnost mnohem rychleji, než jsme očekávali."

Další článek: Williams považuje příchod nových motorů za nutný

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton