Ferrari nechce předpovídat svojí formu v Maďarsku

I když je Hungaroring podobný Monaku.
Výkyvy ve výkonnosti vozu F60 přiměly tým Ferrari k většímu odstupu při hodnocení svých šancí během závodních víkendů. Stupně vítězů z Německa a vlastnosti Hungaroringu by sice měly znamenat naději na dobrý výsledek, ale proměnlivé chování pneumatik by mohlo vše změnit.

"Zdá se, že se v této sezóně píše během každého víkendu nový příběh, který má často jen málo společného s tím, co se dělo předtím. Teoreticky by charakteristiky a požadavky Hungaroringu měly vyhovovat F60, protože tento okruh má nejvíce společného s točivými uličkami Monaka," uvedlo Ferrari ve své zprávě před závodem.

A právě v Monte Carlu byly vozy z Maranella v letošní sezóně v nejlepší formě. Räikkönen s Massou tehdy přivezli do týmové pokladny 11 bodů, což je letos jednoznačně nejlepší výsledek.

Stejně jako do Monaka přiveze Bridgestone i do Budapešti dvě nejměkčí směsi pneumatik ze své nabídky, což by mělo potíže s fungováním obutí zmírnit.

V Maranellu navíc vyvinuli další nové díly, F60 dostane v Maďarsku pozměněnou podlahu, zadní křídlo a zadní zavěšení. Jezdci se pak budou zejména na startu snažit využít KERS.

Ferrari odhaduje, že by v Maďarsku mělo být letos rušno již od prvního volného tréninků, důvodů je hned několik. Týmy potřebují vzhledem k zákazu testování zkoušet nové díly pro letošní vozy i nápady pro vozy 2010, jejichž vývoj již běží. Navíc dojde od 3. do 16. srpna k povinné uzavírce továren, takže je třeba odvést maximum práce i s ohledem na GP Evropy ve Valencii.
Další článek: Nechme hovořit čísla

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.