Ferrari nebude na nepovedený víkend v Kanadě přehnaně reagovat, uvedl Vasseur | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Ferrari nebude na nepovedený víkend v Kanadě přehnaně reagovat, uvedl Vasseur

Ferrari prožilo v kanadském Montrealu velmi nevydařený víkend. Jeho šéf však kvůli tomu nechce dělat nějaké ukvapené změny.

Jako den a noc. Tak by se daly charakterizovat poslední dvě velké ceny z pohledu Ferrari. Zatímco v Monaku italská stáj nejprve oslavila zásluhou Charlese Leclerca vítězství, které ještě umocnil třetím místem Carlos Sainz, v Montrealu organizaci z Maranella nevyšlo prakticky vůbec nic.

Nejprve se v sobotu Leclerc ani Sainz nedostali do závěrečné části kvalifikace, v neděli pak ani jeden z nich nespatřil cíl poté, co Monačan po sérii problémů odstoupil ze závodu, zatímco Španěla z velké ceny vyřadila jezdecká chyba, po níž se střetl s Alexanderem Albonem.

To vše navíc v kontextu toho, že Ferrari dorazilo do Kanady v roli favoritů, kterou však vůbec nenaplnilo.

„U Charlese jsme ve druhém kole závodu ztratili část výkonu. Očekávali jsme, že by mohly být vyvěšeny červené vlajky, což jsme chtěli využít k resetu. K červeným vlajkám však nedošlo,“ uvedl na úvod Vasseur, kterého cituje Autosport.

„Chápu, že se u Charlese v takové situaci těžko hledala motivace, když mu na rovinkách chybělo 10 až 15 km/h, přičemž mu inženýr říkal, že postrádá 80 koní výkonu,“ prohlásil dále Francouz s tím, že svému jezdci nevyčítal, že byl frustrovaný.

„V pátek bylo naše tempo silné. V sobotu (v kvalifikaci, pozn. red.) byly podmínky náročné a stejné problémy jako my, měly i další týmy. Před závodem jsme si však věřili,“ přiznal Vasseur, jehož jezdci do GP Kanady startovali z 11., respektive 12. místa.

„Všechno šlo prostě špatně a doufám, že jsme si všechno špatné vybrali během jednoho víkendu...,“ doufá Vasseur, který žádné zásadní změny kvůli nevydařenému víkendu v Kanadě nechystá.

„Někdy máte pocit, že všechno jde špatně a proti vám, ale přístup neměníme. Vůbec mě takový víkend netrápí, je to tak, jak to je,“ dodal boss Ferrari.

Doporučujeme

Články odjinud