Ferrari nebude blokovat změnu názvů týmů Lotus a Renault

Renault a Lotus pravděpodobně získají svolení svých rivalů ke změně jména, protože Ferrari nesouhlasilo hned jen proto, že chce definovat pro budoucnost jasná pravidla.
Ferrari nebude blokovat změnu názvů týmů Lotus a Renault

Tým Lotus se chce příští rok přejmenovat na Caterham a tým Renault na Lotus. První žádosti vyhověno nebylo, protože Ferrari, Sauber a HRT chtěly nejdříve obecné jednání na téma změn názvů týmů.

Pokud tým nezíská souhlas Komise F1, ztratí při přejmenování nárok na odměny za své předchozí výsledky. Proto potřebují Lotus a Renault získat souhlas svých konkurentů.

Šéf Ferrari Stefano Domenicali řekl, že Ferrari ho udělí, ale chce nejdřív upřesnit podmínky pro změnu názvu. "My s tím problém nemáme," uvedl podle Autosportu na téma přejmenování Renaultu a Lotusu. "Ale chceme, aby bylo jasné, že pro budoucnost musíme nastavit jistá pravidla, aby se to nedělo každé dva týdny, aby to týmy nezneužívaly."

"Musíme zajistit, že to bude mít návaznost na promotéra. Na jedné straně si myslím, že to bude užitečné, protože mít dva Lotusy může být matoucí, ale také musíme nastavit pravidla, která určí, kdy to je možné udělat a kdy ne."

Diskuze (18) Další článek: Mercedes připravuje obdobu F-průduchu pro přední křídlo
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00