Ferrari, nebo McLaren? Souboj o třetí místo pokračuje, Ferrari může pomoci lepší motor

McLaren i po Turecku zůstává na třetím místě v Poháru konstruktérů. Ferrari na něj ale ztrácí jen 7,5 bodu.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Ferrari, nebo McLaren? Souboj o třetí místo pokračuje, Ferrari může pomoci lepší motor | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Ferrari získalo v Turecku o 10 bodů více než McLaren. Jeden jezdec z každého týmu startoval po výměně komponent pohonné jednotky z konce pole. V postupu polem byl lepší Sainz. Další body pak přidal Leclerc, který dojel čtvrtý. Norris byl v cíli sedmý.

Scuderia nasadila vylepšenou pohonnou jednotku. Hlavním cílem je vyzkoušet novou technologii pro příští rok, ale měla by pomoci i letos – jak moc, to neví ani u Ferrari.

Základem vylepšení pohonné jednotky Ferrari má být nová technologie baterie

Základem vylepšení pohonné jednotky Ferrari má být nová technologie baterie

„Prvním cílem motoru je zlepšit naše zkušenosti. Dává nám to malou výhodu, nechci ji vyčíslovat, protože záleží na trati,“ řekl opatrný Mattia Binotto, kterého cituje SoyMotor.com.

„Rozhodnutí vyměnit motor bych neměnil, byl to perfektní závod na to, abychom dostali penalizaci a vrátili se zpět. V dlouhé sezóně se na to musíte dívat z nadhledu,“ řekl Sainz. Podle něj může v dalších závodech lepší motor pomoci.

„Tento víkend jsme byli rychlejší než McLaren, v Rusku zase oni, takže po zbytek roku bude docházet k vzestupům a pádům. Možná, že na okruzích, kde jsme vpředu, budeme ještě o něco napřed. Dnes jsme získali o deset bodů více než oni.“

Váš názor Další článek: Alpine zvažuje založení druhého týmu ve formuli 1
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00