Ferrari navzdory krizi vyplatí dividendy. Camilleri citoval Hamleta

Továrna Ferrari se musela uzavřít a netýká se to jen týmu formule 1 ale i výroby sportovních vozů. Ferrari přesto rozdělí dividendu mezi své akcionáře.
Ferrari navzdory krizi vyplatí dividendy. Camilleri citoval Hamleta

Valná hromada Ferrari se dohodla na vyplacení dividendy ve výši 1,13 euro na akcii, což je jen nepatrně méně ve srovnání s loňským rokem. Celkově by mělo jít zhruba o 210 milionů euro. 

„Naše rozhodnutí rozdělit dividendu ukazuje naši důvěru v budoucnost a je odměnou pro naše akcionáře v těchto těžkých dobách,“ řekl Camilleri pro Corriere dello Sport.

Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

Camilleri je přesvědčen, že Ferrari bude připraveno se vrátit k výrobě i závodění, jakmile to bude možné.

„Nikdo přesně neví, kdy se továrny znovu otevřou, ale jak říká Shakespare v Hamletovi: to nejdůležitější nyní je být připraven. Můžete si být jistí, že Ferrari je připraveno.“

Prezident Ferrari John Elkann pak připomněl nedávné úspěchy Ferrari. „Rád bych připomněl SF90, náš první hybrid a 10 000 vozů, které jsme vyrobili, ale také naše vítězství v Monze po dlouhých devíti letech čekání, stejně jako triumf v 24 hodin Le Mans.“

Ferrari se nyní věnuje výrobě pomůcek a ochranných prostředků pro italské zdravotnictví.

Foto: Getty Images /Charles Coates

Další článek: F1 diskutuje o novém plánu sezóny, vývojovém balastu a britské porci závodění

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?