Ferrari navzdory krizi vyplatí dividendy. Camilleri citoval Hamleta

Továrna Ferrari se musela uzavřít a netýká se to jen týmu formule 1 ale i výroby sportovních vozů. Ferrari přesto rozdělí dividendu mezi své akcionáře.
Ferrari navzdory krizi vyplatí dividendy. Camilleri citoval Hamleta

Valná hromada Ferrari se dohodla na vyplacení dividendy ve výši 1,13 euro na akcii, což je jen nepatrně méně ve srovnání s loňským rokem. Celkově by mělo jít zhruba o 210 milionů euro. 

„Naše rozhodnutí rozdělit dividendu ukazuje naši důvěru v budoucnost a je odměnou pro naše akcionáře v těchto těžkých dobách,“ řekl Camilleri pro Corriere dello Sport.

Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

Fotogalerie: Na návštěvě Maranella i slavné restaurace Montana

Camilleri je přesvědčen, že Ferrari bude připraveno se vrátit k výrobě i závodění, jakmile to bude možné.

„Nikdo přesně neví, kdy se továrny znovu otevřou, ale jak říká Shakespare v Hamletovi: to nejdůležitější nyní je být připraven. Můžete si být jistí, že Ferrari je připraveno.“

Prezident Ferrari John Elkann pak připomněl nedávné úspěchy Ferrari. „Rád bych připomněl SF90, náš první hybrid a 10 000 vozů, které jsme vyrobili, ale také naše vítězství v Monze po dlouhých devíti letech čekání, stejně jako triumf v 24 hodin Le Mans.“

Ferrari se nyní věnuje výrobě pomůcek a ochranných prostředků pro italské zdravotnictví.

Foto: Getty Images /Charles Coates

Další článek: F1 diskutuje o novém plánu sezóny, vývojovém balastu a britské porci závodění

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.