Ferrari navýšilo svůj náskok na McLaren v boji o třetí místo v Poháru konstruktérů

Za Ferrari ve Velké ceně Kataru bodovali oba jeho piloti, zatímco za McLaren dojel v nejlepší desítce jen Lando Norris. Scuderia si díky tomu upevnila třetí místo v Poháru konstruktérů.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Ferrari navýšilo svůj náskok na McLaren v boji o třetí místo v Poháru konstruktérů | Foto: Getty Images / Lars Baron

Na okruhu Losail pokračoval souboj McLarenu a Ferrari o třetí místo v Poháru konstruktérů. Jezdci týmu z Maranella Carlos Sainz a Charles Leclerc obsadili sedmé a osmé místo, zatímco McLaren získal jen jeden bod zásluhou desátého Landa Norrise.

Ferrari tím navýšilo svůj náskok na třetím místě na 39,5 bodu.

„Dnes to pro nás nebyl nejzajímavější závod kvůli práci s pneumatikami, kterou jsme dnes museli dělat. Odvedli jsme ale dobrou práci a dokončili závod jen s jednou zastávkou,“ řekl Sainz.

„Jak jsme očekávali, začátek závodu na střední směsi pro mě byl náročný a já měl problém bojovat s vozy kolem mě. Soustředil jsem se jen na natáhnutí prvního stintu a na starání se o tvrdou sadu v prvních kolech druhého stintu.

„Když mi bylo řečeno, že jsme v bezpečí a můžu do konce závodu tlačit, konečně jsem se začal bavit. Dotáhl jsem (Estebana) Ocona a (Lance) Strolla před sebou, ale byl jsem uvězněn ve vláčku DRS, takže nebylo možné je předjet.“

Leclerc je spokojen s rychlostí

Charles Leclerc do závodu vyrážen až z třinácté pozice. V cíli byl osmý.

„Jako tým jsme zakončili víkend pozitivně. Osobně jsem byl rád, že se po celkem frustrující kvalifikaci vrátila rychlost. Chtěl bych poděkovat našim mechanikům za neuvěřitelnou práci, kterou včera odvedli při výměně šasi. Od prvních kol jsem měl v autě mnohem lepší pocit a mohl jsem více tlačit,“ řekl Leclerc.

„Z pohledu celkového výsledku není nad čím jásat, když dojedete jen osmí. Když ale uvážím, že jsem startoval hodně vzadu a uvážím naši dobrou rychlost obzvlášť na tvrdých pneumatikách ve druhém stintu, tak to byl dobrý návrat.“

Další článek: GP Kataru 2021: Nejrychlejší kola a strategie

Témata článku: , , ,

Aktuality

4. února | EisKing přinesl rozhovor s Romanem Staňkem... 
3. února | Ve třech amerických závodech pojede Red Bull se zbarveními, které navrhnou fanoušci.... to je asi jediná důležitá informace, která za 30 minut prezentace Red Bullu zazněla. 
3. února | Ferrari dnes poprvé nastartovalo motor v letošním voze. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února