Ferrari nastartovalo krizový scénář

Odvolalo týmového manažera Baldisserriho a poslalo jej do továrny.

Ferrari spustilo krizový scénář. Ten má za cíl dosáhnout požadované úrovně výkonu na straně vozů v nejkratším možném čase. Součástí opatření jsou i personální změny.

Po zasedání v Maranellu minulý týden, kterého se zúčastnil také prezident Ferrari Luca di Montezemolo v reakci na nejhorší vstup automobilky do šampionátu od roku 1992, byla sestavena speciální pracovní skupina, která kromě jiného bude řešit i co nejrychlejší nasazení takzvaných dvojitých difuzorů.

Tuto skupinu povede technický ředitel Ferrari Aldo Costa. Dosavadní týmový manažer Luca Baldisserri, který měl na starost chod týmu na okruzích, se stěhuje do továrny, kde bude zodpovědný za co nejlepší spolupráci mezi továrnou a týmem. Nahradí jej dosavadní šéfinženýr týmu Chris Dyer.

V Číně Ferrari nasadí novinky na svých vozech, včetně předního přítlačného křídla.

V souvislosti s výměnou na postu týmového manažera Ferrari se jedná v krátké době o druhou významnou změnu na nejvyšších postech některého z předních týmů. Během Velké ceny Malajsie opustil McLaren sportovní ředitel Dave Ryan v důsledku skandálu kolem nepravdivých informací ohledně závěru Velké ceny Austrálie.

Další článek: Dnes zasedá Odvolací soud FIA kvůli difuzorům