Ferrari: Nasadit Massovi tvrdší směs se nám zdálo v danou chvíli správné

Stefano Domenicali vysvětlil, že v GP Abú Zabí rozhodovalo Ferrari o strategii jezdců podle dostupných informací, které nasvědčovaly tomu, že Massa bude v závěru potřebovat tvrdší pneumatiky.
Ferrari: Nasadit Massovi tvrdší směs se nám zdálo v danou chvíli správné

Scuderia šlo do závodu s úmyslem pokusit se o posun vpřed díky odlišné strategii. "Odstartovali jsme s cílem jet jen na jednu zastávku, abychom udělali něco jiného než vozy před námi, bylo to kvůli našim startovním pozicím," vysvětloval šéf týmu Stefano Domenicali.

"Když jsme pak viděli, jak se závod vyvíjí, tak jsme si stejně jako téměř všichni ostatní uvědomili, že to bude velmi těžké, tak jsme přešli na strategii B."

Ta počítala se dvěma zastávkami. Ale tým ji nesehrál s oběma jezdci stejně, na druhý pit stop zajel dřív Massa a dostal tvrdší pneumatiky, zatímco Alonso přezouval později a na měkčí směs.

Brazilec se po závodě nad rozhodnutím týmu pozastavil a nechápal, proč dostal tvrdší obutí, měl za to, že určitě dostane měkčí.

"Nemyslím si, že by si stěžoval, po závodě to zhodnotil," komentoval Domenicali. "Ale zastavil v 38. kole a bylo tu poměrně velké riziko, že by měkčí pneumatiky nevydržely do konce závodu. Takže jsme při rozhodování vzali tohle všechno v úvahu. S odstupem času je to vždy jednodušší."

Alonso dostal měkčí směs, protože u něj bylo riziko menší. "Samozřejmě, protože Fernando zastavil o šest nebo sedm kol později, takže v tu chvíli bylo správné mu nasadit měkké pneumatiky, aby na to tlačil až do konce," dodal Domenicali.

Další článek: Hülkenberg je ochotný počkat na Lotus

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.