Ferrari nasadí v Silverstonu další úpravy, Massa věří v pokrok

F60 by mělo opět zrychlit.
Tým Ferrari jede do Velké Británie se sérií úprav vozu, které otestoval Felipe Massa ve Fioranu. Brazilec musel zastoupit Marca Geného, který byl unavený z vítězné účasti v závodu v Le Mans.

"Díky novým dílům, které budeme tento víkend mít na voze, včetně nového křídla a lehčího šasi, bychom měli být konkurenceschopnější," řekl Massa.

Kvůli zákazu testování mohl Massa ve Fioranu jezdit jen po rovince. K dispozici bude mít od GP Velké Británie odlehčenou verzi šasi, kterou již dříve kvůli své vyšší hmotnosti dostal Kimi Räikkönen. Kromě nového předního přítlačného křídla, krytů kol a jiných aerodynamických komponent, bude mít Ferrari změny i na mechanice vozu.

Nová je geometrie předního zavěšení, kvůli které musel F60 dokonce projít novými nárazovými testy. Cílem těchto úprav je v rámci rozložení hmotnosti posunout těžiště vozu více dopředu, jak si to žádají letošní pneumatiky Bridgestone. Především kvůli KERS měl monopost Ferrari více váhy vzadu, což mu pomáhalo spíše v pomalejších pasážích. Více hmotnosti vpředu by mělo jezdcům také pomoci při zahřívání předních pneumatik pro rychlé kvalifikační kolo.

Felipe Massa ale považuje s ohledem na britskou GP za ještě důležitější skutečnost, že Ferrari ví, proč se mu nedařilo v Istanbulu.

"V Turecku jsme se v průběhu víkendu zhoršovali, poté, co jsme byli velmi konkurenceschopní v pátek a v sobotu dopoledne. Víme, proč se to stalo, což je to nejdůležitější. Jsme přesvědčeni, že jsme na tak vysoké teploty trati měli nastavený příliš nízký přítlak. Měli jsme zvýšit sklon u zadního křídla, protože jak rostly teploty, zhoršovala se přilnavost pneumatik a bylo třeba to kompenzovat."

"Jak se postupně zvyšovaly teploty, naše vozy byly v prvním sektoru trati pomalejší a pomalejší, což je úsek, kde potřebujete největší přítlak. Jinak řečeno náš problém se týkal způsobu naší práce a ne nějakého konkrétního nedostatku vozu. Takže si myslíme, že tento víkend můžeme být díky těmto změnám na voze konkurenceschopnější," vysvětlil Massa.

Formulí 1 však čím dál tím více hýbe současná krize spojená s novými pravidly. Massa přiznal, že vše bedlivě sleduje, i když dění ovlivnit nemůže. Všichni by ale podle něj měli pracovat na tom, aby se formule 1 zlepšila.

"Tyto boje nepotřebujeme. V tuto chvíli to vypadá špatně, ale pokud dojde k dohodě, budeme mít dobrou budoucnost. Pokud ne, pak se musíme vážně zabývat tím, co pro nás představuje tu nejlepší možnost. Jelikož se zdá, že jsou týmy jednotné, možná nastal čas začít dělat něco jiného, co bude pro sport lepší," dodal.
Další článek: Komentář: FIA zavelela k závěrečnému fatálnímu útoku

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00