Ferrari naplňuje předpovědi, úspěch zatím nepřichází

Podle výsledků kvalifikace to vypadá, že Scuderia je až čtvrtým nejrychlejším týmem. Lepší než Ferrari byl kromě Red Bullu také Mercedes a McLaren.
Ferrari naplňuje předpovědi, úspěch zatím nepřichází

Fernando Alonso za stávajících podmínek v lepší než pátou pozici příliš doufat nemohl. Vidí ale také pozitiva.

"Z pátého místa nemůžeme mít moc radost, ale jsem rád, že vůz byl lepší než v předcházejících třech kvalifikacích. Postup do druhé části bez nutnosti použití měkké směsi je důležitým faktem. Udělali jsme malý krok kupředu v oblasti výkonnosti. To samozřejmě nestačí, potřebujeme větší, je to ale důležitý náboj pro zvýšení sebevědomí týmu. Řekl bych, že je to takové světlo na konci tunelu. Páté místo také znamená, že startuji na čisté straně trati. Je těžké odhadnout, jaká strategie pro závod bude tou nejlepší, jelikož nevíme, jak se budou chovat pneumatiky. Musíme být připraveni na jakoukoliv možnost a být schopni pružně reagovat. Zároveň bych chtěl využít této příležitosti k vyjádření hluboké lítosti nad smrtí velké osobnosti španělského sportu, Severiana Ballesterose. Ten dostal Španělsko na mapu světového golfu. Všem jeho blízkým v tento bolestivý čas vyjadřuji svou účast," nechal se slyšet Alonso.

Felipe Massa má k Istanbul Parku velmi kladný vztah, je to ostatně nejúspěšnější pilot Grand Prix Turecka. Letos ovšem svou sbírku tří vítězství pravděpodobně nerozšíří, po nepovedené kvalifikaci vystartuje z desátého místa.

"Nebyla to dobrá kvalifikace. Po velké chybě v deváté zatáčce jsem nezajel žádné regulérní kolo. Rozhodli jsme se, že bude lepší zajet do boxů a ušetřit si pneumatiky na start závodu. V první části kvalifikace se mi nezadařilo zajet dobrý čas, a tak, abychom neriskovali, jsem si nechal vůz přezout na měkkou směs. Ve třetí části jsem měl tudíž k dispozici pouze jednu čerstvou sadu. Uvidíme, co s tím můžeme v závodě dělat. Měli bychom být rychlejší než v kvalifikaci. Vzhledem k desáté startovní pozici to ale nebude snadné. Uvidíme, jak rychle se budou opotřebovávat pneumatiky. Možná o něco více než v Číně. Je to škoda, mohl jsem se dostat do třetí řady, vedle svého kolegy," řekl Massa, který si oproti původním plánům ponechá motor z Malajsie a Číny.

Další článek: Mercedes pokračuje ve zlepšování

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)