Ferrari: Na soupeře jsme ztratili, auto musíme vylepšovat, ne zhoršovat

Grand Prix Velké Británie byla pro Ferrari nepříjemným překvapením, výkonnostně se relativně propadlo a zatím neví proč.
Ferrari: Na soupeře jsme ztratili, auto musíme vylepšovat, ne zhoršovat

Fernando Alonso hned po závodě přiznal, že umístění na stupních vítězů získal se štěstím a že mu dělá starost nedostatečná rychlost vozu.

Ale protože Vettel nedokončil, podařilo se Španělovi zmenšit ztrátu v poháru jezdců. "Ano, to je pro nás po těžkém víkendu pozitivní," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Bude důležité rychle pochopit, kde jsme ztratili výkonnost vůči ostatním týmům, hlavně ve srovnání s našimi hlavními soupeři."

"Takže příštích pár dní se v Maranellu soustředíme na analýzu všech dat. Za sedm dní máme další závod a my musíme auto zlepšovat, ne zhoršovat. Na druhé straně tohle byl velmi těžký závod, plný náročných okamžiků. A já jsem rád, protože výsledek vyvážil ostatní aspekty, které nám nepřály. Dnes jsme znovu měli na začátku problém s Felipem."

"Ale jsem rád, že jsme získali dobré body a splnili cíl zmenšit ztrátu před letní přestávkou. Je to důležitý krok, že jsme o 15 bodů blíž než na začátku, ale hlavním cílem samozřejmě musí zůstat přesné pochopení toho, co se stalo tento víkend s naší výkonností, a okamžité zlepšení."

Šéfa Scuderie také potěšil Massův výkon. "Felipe odjel skvělý závod a mohl získat mnohem víc, kdyby neměl ten problém se zadní pneumatikou. Určitě by byl na pódiu. Nezapomínejme, že se po tom incidentu ocitl na konci startovního pole, poté předvedl velký návrat."

"Takže jsem za něj rád, protože si prochází těžkým obdobím, a tohle je ta nejlepší odpověď, kterou mohl dát sobě a týmu. Všem ostatním ukázal, jak moc si zaslouží své místo u nás."

Další článek: Zablokování změn pneumatik bylo krátkozraké, říká Newey