Ferrari na chvostu: Mysleli jsme, že v první části pršet nebude

Pro Ferrari skončila malajská kvalifikace katastrofou. Oba jezdci vypadli kvůli strategické chybě už v první části. Fernando Alonso bude do závodu startovat až devatenáctý a Felipe Massa jedenadvacátý.

Scuderia se spolehla na špatnou předpověď počasí a podcenila déšť, který se spustil před začátkem kvalifikace. Zatímco většina týmů se v první části vydala na trať okamžitě, u Ferrari a McLarenu čekali, až se zlepší podmínky. „Měli jsme hlášení, že v první části už pršet nebude. Tak jsme chvíli čekali a mysleli, že trať oschne. Jenže ono začalo pršet víc a víc,“ vysvětlil Alonso španělské televizi.

V nastalém lijáku už pak bylo nemožné překonat časy, kterých dosáhli ostatní. Přesto má Ferrari v zítřejším závodě šanci na úspěch. V Malajsii se lijáky spouští v pravidelnou dobu a tak, jak pršelo dnes, bude s největší pravděpodobností pršet i zítra.

„Určitě se přihodí spousta věcí, takže na startovní pozici moc nezáleží,“ poznamenal Alonso. Velký fanoušek deště ale není. „Nikdy si nepřeju déšť. Když prší, dějí se divné věci a zábava se mění v loterii,“ dodal.

Další článek: Dramatická kvalifikace přinesla vítězství Webberovi, Ferrari a McLaren propadly