Ferrari: My pravidla neporušili, FIA by se měla soustředit na Mercedes

V Maranellu jsou přesvědčeni, že regule týkající se zákazu testování hovoří zcela jasně. Použije-li tým dva roky starý monopost, ničím se neprovinil, vše ostatní je jen ‘irelevantní detail‘.
Ferrari: My pravidla neporušili, FIA by se měla soustředit na Mercedes

Včera jsme vás informovali o tom, že kromě Mercedesu požádala Mezinárodní automobilová federace o podání informací ohledně ‘tajného‘ testu s Pirelli také stáj Ferrari. Italové na rozdíl od německé automobilky použili při testování dva roky starý vůz, který navíc obsluhovala divize Corse Clienti, nikoliv tým formule 1, i tak si ale vysloužili pozornost FIA.

Scuderia ovšem trvá na svém, jediným, kdo se podle ní dopustil porušení jasně daných pravidel, je Mercedes, jenž testoval s letošním vozem. A na to by se měla federace zaměřit především.   

“V návaznosti na početné komentáře a interpretace, které se v posledních dnech sířily, si Ferrari nepřeje poskytovat žádné další komentáře,“ cituje mluvčího italské stáje Autosport.

“Situace je dosti přímočará (a byla) od chvíle, kdy tým (Mercedes) porušil velmi jasné pravidlo. Základní otázka se vztahuje na dodržování článku 22 Sportovních pravidel, který nepovoluje použít současný nebo předchozí vůz pro jakýkoliv druh testování uskutečněný během sezony. Toto je jediný významný aspekt, všechno ostatní je irelevantní detail,“ uzavírá.

Ferrari tak zřejmě naráží na kontroverzi, kterou vyvolala interpretace článku 22.1 Sportovních pravidel, jenž týmům povoluje použít v testech během sezony pouze takový vůz, který se významně liší od současných Technických pravidel nebo těch, která platila vloni či budou platit příští rok.

O vývoji celé záležitosti vás budeme dále informovat.

Další článek: Technika: Lotus 72 - vůz, který závodil šest sezon