Ferrari může získat úpravou motoru 30 koní

James Allen odhaduje, že Ferrari úpravou pohonné jednotky, na kterou padly 3 žetony, zvýší výkon svého agregátu o 30 koní.
Ferrari může získat úpravou motoru 30 koní

Ferrari použilo 3 žetony, Honda 2. Japonci potvrdili, že aktualizovaný motor nasadí už v Kanadě, Ferrari to nepotvrdilo. Arrivabene naopak před nedávnou dobou popřel, že by Scuderia v Montrealu vyjela s upraveným motorem. Může jít ale o strategické klamání soupeře – v tomto případě samozřejmě Mercedes.

Předpokládá se, že nový motor přinese 30 koní. Kanada by byla logickým místem, kde motor s vyšším výkonem nasadit. Novinář James Allen se domnívá, že další upgrade a v pořadí čtvrtý nasazený motor přijdou v Monze.

Třicet koní může znamenat asi 0,3 sekundy na kolo. V kvalifikaci tak mohou být rudé vozy z Maranella blíže soupeřům z Mercedesu, ale pokud ti neudělají chybu nebo sobotní klání neovlivní počasí, budou stále jasnými favority. Závodní tempo už ale může být mnohem vyrovnanější.

Montreal je náročný nejen na motory ale také na brzdy a spotřebu. Úspora paliva a využití energie budou klíčové oblasti.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Michelin se tendru na dodavatele pneumatik zřejmě nezúčastní

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.