Ferrari musí kompletně změnit přístup k vývoji, přiznal Fry

Technický ředitel Ferrari Pat Fry vidí příčinu letošních problémů ve špatně nastavených procesech. Změny jsou proto nutné.
Ferrari musí kompletně změnit přístup k vývoji, přiznal Fry

Inženýrům Ferrari se na letošním voze F2012 několik věcí nepovedlo. Důsledkem je nemalá ztráta na nejlepší. Jedním z hlavních problémů je řešení výfuků. Už v testech se ukázalo, že přehřívá pneumatiky, proto se Ferrari muselo pro úvod sezóny spokojit s konzervativnější verzí, která tolik nevyužívá výfukové plyny pro aerodynamické účely, a vrátit se k rýsovacím prknům.

Aby se takovým přehmatům do budoucna vyhnulo, chystá Ferrari větší změny v továrně. "Výfuky jsou jedna z těch viditelnějších změn, které jsme udělali, ale je to jen malá část problému, který máme," vysvětloval Fry. "Nechci říkat, kde všude máme problémy. Není to jen o tom, že bychom se snažili postavit rychlejší auto, potřebujeme od základu změnit metodiky, které používáme pro výběr (dílů), návrh a výrobu, abychom byli dlouhodobě konkurenceschopní."

"To znamená práci na všech frontách, nejen na tom, co přivezeme do Barcelony, hodně pracujeme také na změnách základů našeho fungování, abychom mohli pokročit vpřed a bojovat se všemi ostatními."

Změny v procesech čekají Ferrari především v oblasti práce s aerodynamikou, protože ta je v současné formuli 1 nejdůležitější. "Máme několik problémů, které se snažíme vyřešit," pokračoval technický ředitel Scuderie. "Pracovat musíte na všem, od způsobu provozování aerodynamického tunelu, přes přesnost tunelu, až po simulace, které využíváte při rozhodování o tom, se kterými díly budete pokračovat. Takže nedotčené nezůstane nic."

"V současnosti se snažíme přehodnotit naše metodiky v celém procesu, což má návaznosti do oddělení designu, aby se snažilo odlehčit různé díly, jiným zajistit větší výdrž... Takže práce běží úplně všude v rámci naší společnosti na základních metodikách, přičemž se zároveň snažíme vylepšovat auto."

Další článek: V Bahrajnu se nic neděje, říká Ecclestone. Bahrajnci už pálí jeho portréty