Ferrari možná už v Rusku nasadí vylepšený motor!

Tři závody, možná slušná forma ale ne úplně nejlepší výsledky. Ferrari na to chce reagovat a možná už v Soči nasadí vylepšenou pohonnou jednotku.
Ferrari možná už v Rusku nasadí vylepšený motor!

Tři závody a tři stupně vítězů nejsou na první pohled špatné. Ferrari chce ale samozřejmě více – vyhrávat závody a soupeřit s Mercedesem v obou šampionátech.

Podle Motosport.com by už v Soči mohla Scuderia nasadit vylepšenou pohonnou jednotku. Po zimním vývoji má Ferrari ještě devět žetonů. Na první upgrade mají padnout tři. Ferrari chce vylepšit své spalování. Data z dynamometru prý vypadají slibně. 

Problémem je, že Ferrari potkaly v uplynulých závodních víkendech technické problémy. Vettel by musel dostat už třetí motor. Celkem jich má každý jezdec na sezónu pět. Při nasazení šestého by přišla penalizace.

Arrivabene: Jsme desetinu za Mercedesem

Arrivabene: Jsme desetinu za Mercedesem

Může to tedy vypadat nelogicky, ale motory lze různě střídat – kdykoliv se tým může vrátit ke starší specifikaci – třeba na okruzích, kde lepší motor nepřinese kýžený efekt, jako je Monako.

Kromě toho velkou porci kilometrů odjedou jezdci ve volných trénincích. V pátek se tak běžně jezdí se starším motorem.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Porazím kohokoliv, říká Alonso

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10