Ferrari: Montezemolo nekladl ultimáta, ale konstruktivně kritizoval

Ferrari přispěchalo s upřesňujícím výkladem prohlášení svého prezidenta di Montezemola, který naznačil, že bez požadovaných změn by italská stáj mohla soutěž opustit.
Ferrari: Montezemolo nekladl ultimáta, ale konstruktivně kritizoval

Di Montezemolo zmiňuje možnost odchodu Ferrari z formule 1 každý rok, a to vždy v souvislosti s případným nenaplněním vizí, které Italové o tomto sportu mají. Stejně hovořil i během Světového finále v Mugellu.

Maranellští ale nabyli dojmu, že některá média interpretovala di Montezemolova slova jako vyhrožování, a tak na scénu opět vstoupil Horse Whisperer, což je fiktivní postava, kterou Ferrari používá pro politicky méně korektní vyjádření či komentování spekulací.

"Montezemolovy poznámky někteří interpretovali jako ultimátum nebo dokonce hrozbu odchodu z formule 1, ale Whisperer vás může ujistit, že nic takového to nebylo. Slova "odchod" nebo "ultimátum" v jeho prohlášení vůbec nebyla, ale je třeba zdůraznit, že Montezemolo hovořil naprosto konstruktivně, což obvykle jako prezident společnosti, která je ve formuli 1 od začátku, a jako člověk, jehož srdci je tento nejlepší motorsport blízko, dělá."

Ferrari připomnělo, že Montezemolova kritika nepřinesla žádná nová témata, o všem již několikrát hovořil v minulosti.

"Je třeba ji vnímat jako stimul. Je logické, že výrobce sportovních automobilů vidí svoji účast ve formuli 1 především jako možnost testovat pokročilá technická řešení, zatímco uznává, že je třeba udržet náklady pod kontrolou, a Ferrari tyto iniciativy vždy vedlo."

Diskuze (66) Další článek: Force India dál vyvíjí letošní auto, jde o milióny dolarů za výsledky
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00