Ferrari: Montezemolo nekladl ultimáta, ale konstruktivně kritizoval

Ferrari přispěchalo s upřesňujícím výkladem prohlášení svého prezidenta di Montezemola, který naznačil, že bez požadovaných změn by italská stáj mohla soutěž opustit.
Ferrari: Montezemolo nekladl ultimáta, ale konstruktivně kritizoval

Di Montezemolo zmiňuje možnost odchodu Ferrari z formule 1 každý rok, a to vždy v souvislosti s případným nenaplněním vizí, které Italové o tomto sportu mají. Stejně hovořil i během Světového finále v Mugellu.

Maranellští ale nabyli dojmu, že některá média interpretovala di Montezemolova slova jako vyhrožování, a tak na scénu opět vstoupil Horse Whisperer, což je fiktivní postava, kterou Ferrari používá pro politicky méně korektní vyjádření či komentování spekulací.

"Montezemolovy poznámky někteří interpretovali jako ultimátum nebo dokonce hrozbu odchodu z formule 1, ale Whisperer vás může ujistit, že nic takového to nebylo. Slova "odchod" nebo "ultimátum" v jeho prohlášení vůbec nebyla, ale je třeba zdůraznit, že Montezemolo hovořil naprosto konstruktivně, což obvykle jako prezident společnosti, která je ve formuli 1 od začátku, a jako člověk, jehož srdci je tento nejlepší motorsport blízko, dělá."

Ferrari připomnělo, že Montezemolova kritika nepřinesla žádná nová témata, o všem již několikrát hovořil v minulosti.

"Je třeba ji vnímat jako stimul. Je logické, že výrobce sportovních automobilů vidí svoji účast ve formuli 1 především jako možnost testovat pokročilá technická řešení, zatímco uznává, že je třeba udržet náklady pod kontrolou, a Ferrari tyto iniciativy vždy vedlo."

Další článek: Force India dál vyvíjí letošní auto, jde o milióny dolarů za výsledky

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10