Ferrari: Montezemolo nekladl ultimáta, ale konstruktivně kritizoval

Ferrari přispěchalo s upřesňujícím výkladem prohlášení svého prezidenta di Montezemola, který naznačil, že bez požadovaných změn by italská stáj mohla soutěž opustit.
Ferrari: Montezemolo nekladl ultimáta, ale konstruktivně kritizoval

Di Montezemolo zmiňuje možnost odchodu Ferrari z formule 1 každý rok, a to vždy v souvislosti s případným nenaplněním vizí, které Italové o tomto sportu mají. Stejně hovořil i během Světového finále v Mugellu.

Maranellští ale nabyli dojmu, že některá média interpretovala di Montezemolova slova jako vyhrožování, a tak na scénu opět vstoupil Horse Whisperer, což je fiktivní postava, kterou Ferrari používá pro politicky méně korektní vyjádření či komentování spekulací.

"Montezemolovy poznámky někteří interpretovali jako ultimátum nebo dokonce hrozbu odchodu z formule 1, ale Whisperer vás může ujistit, že nic takového to nebylo. Slova "odchod" nebo "ultimátum" v jeho prohlášení vůbec nebyla, ale je třeba zdůraznit, že Montezemolo hovořil naprosto konstruktivně, což obvykle jako prezident společnosti, která je ve formuli 1 od začátku, a jako člověk, jehož srdci je tento nejlepší motorsport blízko, dělá."

Ferrari připomnělo, že Montezemolova kritika nepřinesla žádná nová témata, o všem již několikrát hovořil v minulosti.

"Je třeba ji vnímat jako stimul. Je logické, že výrobce sportovních automobilů vidí svoji účast ve formuli 1 především jako možnost testovat pokročilá technická řešení, zatímco uznává, že je třeba udržet náklady pod kontrolou, a Ferrari tyto iniciativy vždy vedlo."

Další článek: Force India dál vyvíjí letošní auto, jde o milióny dolarů za výsledky

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00