Ferrari mě překvapilo, říká Vettel

Čtyřnásobný mistr světa Formule 1 Sebastian Vettel byl podle svých slov překvapen potenciálem Ferrari po svém příchodu z Red Bullu.
Ferrari mě překvapilo, říká Vettel

Po nepovedené loňské sezóně, kdy v konečném hodnocení Poháru konstruktérů obsadila italská stáj čtvrtou pozici, přišel letos obrat, když je Ferrari pravidelně druhým nejlepším týmem za Mercedesem.

„Od té chvíle, co jsem začal poznávat tým, jsem byl pozitivně překvapen, co se týče potenciálu, pracovní síly a vášně pro značku,“ řekl Vettel, který hned ve svém druhém závodě v barvách Ferrari vyhrál Velkou cenu Malajsie a v prvních sedmi závodech dojel pětkrát na stupních vítězů.

„Myslím, že bylo obtížné vědět, co od toho očekávat. V zásadě to pro nás byl skvělý start a jsem velmi šťastný z toho, kde jsem. Je to sen, který se stává skutečností. Zatím to bylo lepší, než kdokoliv očekával.“

Jednou se Ferrari v závodě už letos podařilo porazit Mercedes. Vettel by ale rád tento úspěch zopakoval.

Nevzdáváme se, zní z Ferrari

Nevzdáváme se, zní z Ferrari

„Máme více důvodů pro to, proč dál snít. Víme, kde chceme být. Pořád je před námi kus cesty. Jsme rádi, že do toho dáváme vše, co máme. Výzvou je vrátit Ferrari zpět na špici a v současnosti na tom velmi tvrdě pracujeme.“

„Měli jsme skvělý start. Cílem je získat víc vítězství,“ dodal Němec.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonsovi se vozy pro Le Mans líbí víc než F1

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.