Ferrari McLarenu naservírovalo třetí místo v Poháru konstruktérů

Fisichella je zklamaný, že se nedokázal Ferrari odměnit za projevenou důvěru.

Ferrari boj o třetí místo v Poháru konstruktérů v Abú Zabí nepojalo příliš zodpovědně. Lewis Hamilton na McLarenu kvalifikaci vyhrál, Kimi Räikkönen odstartuje o deset míst za ním. Giancarlo Fisichella vystartuje dokonce poslední a neúmyslně tak napodobil výsledky Lucy Badoeara.

"Z vozu jsme dnes získali téměř vše. Nemáme ale dostatečnou rychlost na postup do první desítky. Už včera jsme si uvědomili, že to bude těžké. Tento výsledek proto rozhodně není překvapením. Zítra se budeme pokoušet zajet co nejlépe. Nebude to jednoduché, ale rozhodně bychom na tom měli být lépe než v kvalifikaci. Můžu říct, že jedenácté místo je lepší než desáté. Budu startovat z čisté strany tratě a mohu si zvolit množství paliva. Bude těžké vybojovat třetí místo v Poháru konstruktérů, protože McLaren je tu rychlý. Musíme se pokusit získat nějaké body a doufat v trochu štěstí," řekl Räikkönen.

Fisichella se zítra rozloučí se závodní sedačkou Ferrari. Dnešním výsledkem si zadělal na derniéru s poněkud trpkou příchutí.

"Věděli jsme, že to bude těžké. Myslím, že se nedalo čekat o moc více. V prvních dvou sektorech jsem měl slušnou rychlost, ale v posledním mě trápila nedotáčivost. Zítra to bude těžké, ale vím, že dokážeme vyvinout dobrou závodní rychlost. Jsem zklamaný, že jsem v závodech pro Ferrari nezajel lepší výsledky, chtěl jsem se týmu odměnit za projevenou důvěru ziskem bodů. Nebylo lehké adaptovat můj jezdecký styl na tento vůz, který se obzvlášť obtížně ovládá. Ukončení vývoje také příliš nepomohlo," řekl Fisichella.

Další článek: Hamilton: Auto bylo nejlepší za celý rok