Ferrari, McLaren, Mercedes? Je to jedno, jde o výkonnost, říká di Resta

Kdyby si Paul di Resta mohl vybrat svého budoucího zaměstnavatele mezi top týmy, historie by v jeho rozhodování nehrála roli.
Ferrari, McLaren, Mercedes? Je to jedno, jde o výkonnost, říká di Resta

Paul di Resta obsadil v letošním šampionátu 13. místo, a stal se tak nováčkem roku. Svými výkony v barvách Force Indie upoutal pozornost a brzy se o něm začalo spekulovat jako o nástupci Michaela Schumachera u Mercedesu. Skotský závodník říká, že kdyby si mohl vybrat, zvučnost jména týmu by ho moc nezajímala.

Di Resta odpovídal na otázku F1 Racingu, zda by chtěl v budoucnu jezdit pro McLaren, Mercedes nebo Ferrari. "Asi by to bylo těžké rozhodování, vzhledem k tomu, co ve formuli 1 dokázaly," odpověděl. "Pro mě je nejdůležitější vítězení, takže pokud bych si mohl mezi nimi vybrat, rozhodoval bych se čistě na základě výkonnosti. Ničeho jiného."

Podobně neutrální by měl i postoj k potenciálnímu týmovému kolegovi. "Dokud ho porážíte, je to jedno (kdo je váš týmový kolega). Ale myslím, že zároveň potřebujete někoho, kdo vás požene vpřed," řekl.

Do formule 1 se di Resta dostal díky Mercedesu, a i když se stuttgartskou automobilkou žádnou formální vazbu už nemá, je mu stále velmi blízká.

"Vždy jsem říkal, že je Mercedes skvělá automobilka a skvělý tým," uvedl. "Jsem jim velmi blízký a mám u nich mnoho přátel, kteří mě podporovali a pomohli mi uskutečnit vstup do formule 1. Nejsem s nimi nijak spojen, ale mám velký respekt pro to, co pro mě Norbert Haug, Hans-Jűrgen Mattheis a Gerhard Ungar udělali, a za příležitost, kterou mi dali."

"S Norbertem se stále vídám každý (závodní) víkend a pořád mám pocit, jako bych k nim patřil, i když s nimi nejsem nijak spojen. Norbert je závodník, proto dělá práci, kterou dělá."

Další článek: Hraní na národní notu je správným krokem, míní šéf HRT

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10