Ferrari, McLaren, Mercedes? Je to jedno, jde o výkonnost, říká di Resta

Kdyby si Paul di Resta mohl vybrat svého budoucího zaměstnavatele mezi top týmy, historie by v jeho rozhodování nehrála roli.
Ferrari, McLaren, Mercedes? Je to jedno, jde o výkonnost, říká di Resta

Paul di Resta obsadil v letošním šampionátu 13. místo, a stal se tak nováčkem roku. Svými výkony v barvách Force Indie upoutal pozornost a brzy se o něm začalo spekulovat jako o nástupci Michaela Schumachera u Mercedesu. Skotský závodník říká, že kdyby si mohl vybrat, zvučnost jména týmu by ho moc nezajímala.

Di Resta odpovídal na otázku F1 Racingu, zda by chtěl v budoucnu jezdit pro McLaren, Mercedes nebo Ferrari. "Asi by to bylo těžké rozhodování, vzhledem k tomu, co ve formuli 1 dokázaly," odpověděl. "Pro mě je nejdůležitější vítězení, takže pokud bych si mohl mezi nimi vybrat, rozhodoval bych se čistě na základě výkonnosti. Ničeho jiného."

Podobně neutrální by měl i postoj k potenciálnímu týmovému kolegovi. "Dokud ho porážíte, je to jedno (kdo je váš týmový kolega). Ale myslím, že zároveň potřebujete někoho, kdo vás požene vpřed," řekl.

Do formule 1 se di Resta dostal díky Mercedesu, a i když se stuttgartskou automobilkou žádnou formální vazbu už nemá, je mu stále velmi blízká.

"Vždy jsem říkal, že je Mercedes skvělá automobilka a skvělý tým," uvedl. "Jsem jim velmi blízký a mám u nich mnoho přátel, kteří mě podporovali a pomohli mi uskutečnit vstup do formule 1. Nejsem s nimi nijak spojen, ale mám velký respekt pro to, co pro mě Norbert Haug, Hans-Jűrgen Mattheis a Gerhard Ungar udělali, a za příležitost, kterou mi dali."

"S Norbertem se stále vídám každý (závodní) víkend a pořád mám pocit, jako bych k nim patřil, i když s nimi nejsem nijak spojen. Norbert je závodník, proto dělá práci, kterou dělá."

Další článek: Hraní na národní notu je správným krokem, míní šéf HRT

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00