Ferrari má za největšího soupeře Mercedes. Vlastně ex-Brawn. Vlastně ex-Hondu

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo má za největšího soupeře svého týmu Mercedes. Ale podobně jako jeho kolegové je skromný ve vyjádřeních o formě nového F10.

Ferrari zásluhou Felipeho Massy a Fernanda Alonsa dominovalo prvním oficiálním testům letošního roku. Ale ani to nepřinutilo Ferrari k optimistickým prohlášením. Naopak, stojí si za tím, že si nejsou jisti svým srovnáním se soupeři.

"Předsezonní testování, to je jako hrát fotbal v srpnu," řekl Montezemolo pro italský list Gazzetta dello Sport. "To jediné pozitivní, čím jsme si jisti, je, že auto se v pořádku narodilo."

Montezemolo si není jist hlavně tím, kolik benzínu ostatní soupeři při testech ve svých vozech během jízd měli.

"Je příliš brzy na jakékoli závěry."

K jednomu z nich se ale Montezemolo přeci jen odhodlal, byť si neodpustil další, pro něj tolik typickou narážku.

"Myslím, že naším největším soupeřem bude Mercedes, resp. ex-Brawn, resp. ex-Honda, protože jediným pořádným konstruktérem jsme zůstali už jen my, protože všichni ostatní jen kupují týmy," řekl Montezemolo, ve svém temperamentu zapomínaje například na Williams.

"Pak je tu ještě Red Bull, budou s ohledem na silný závěr loňské sezony hodně dobří. A pak je tu ještě McLaren."

Další článek: Campos chce své problémy vyřešit do pondělí

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna