Ferrari má v Bahrajnu výraznou rychlostní převahu, uznává Hamilton

Lewis Hamilton přiznal, že Mercedes ve Velké ceně Bahrajnu vozů formule 1 nestačí zejména kvůli výrazné převaze Ferrari v rychlosti na rovinkách okruhu Sakhir.
Ferrari má v Bahrajnu výraznou rychlostní převahu, uznává Hamilton

Jezdci Ferrari Charles Leclerc a Sebastian Vettel vyhráli všechny volné tréninky a Leclerc byl nejrychlejší také ve všech třech částech kvalifikace, ve které si dojel pro svou první pole position, když o tři desetiny porazil Vettela.

Ačkoliv na Vettela Hamilton ztratil pouze tři setiny sekundy, pětinásobný mistr světa přiznal, že na Leclercův čas neměl.

„Od obou ferrari jsme viděli neuvěřitelnou rychlost. Upřímně, nevěděl jsem, že budeme tak blízko, jak nakonec jsme. Na rovinkách měli velkou rychlost a tam jsme ztratili spoustu času, jen na rovinkách. Oni nějak dokázali najít na rovinkách mnohem více rychlosti,“ řekl Hamilton.

„Podle nás se vůz choval dobře. Myslím, že z nějakého důvodu tohle není okruh, který by našemu vozu obzvlášť vyhovoval, dnes jsme se však dostali na celkem pěknou pozici. Hodně času jsme však ztratili v rychlosti na konci rovinek. V prvním sektoru jsme jen na rovinkách ztráceli dvě nebo tři desetiny, což je výrazná ztráta,“ přiznává Brit.

Bottas nestačil

I ve druhé letošní kvalifikaci Hamilton porazil svého týmového kolegu Valtteriho Bottase, ačkoliv v Bahrajnu se musí jezdci Mercedesu spokojit až s druhou řadou na roštu. Čtvrtý nejrychlejší Bottas přitom na vítězného Leclerca ztratil 390 tisícin sekundy.

„Čtvrté místo není příliš uspokojivý výsledek, ale není to ani žádná pohroma. Na Lewise jsem ztratil jen pár setin a myslím, že Ferrari dnes bylo rychlejší, takže pole position dnes byla mimo dosah,“ myslí si Bottas.

„Ferrari během víkendu ukazuje dobrou rychlost, ale není to překvapením. Je jasné, že našli řešení problémů, které měli v Melbourne. My během víkendu udělali kroky vpřed, ale oni zůstali na čele. Nicméně počítá se až závod. Naše závodní rychlost vypadá celkem dobře, takže závod by měl být vzrušující,“ věří vítěz prvního závodu sezóny v Austrálii.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Leclerc se stal druhým nejmladším jezdcem, který vyhrál kvalifikaci F1

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00