Ferrari má v Bahrajnu výraznou rychlostní převahu, uznává Hamilton

Lewis Hamilton přiznal, že Mercedes ve Velké ceně Bahrajnu vozů formule 1 nestačí zejména kvůli výrazné převaze Ferrari v rychlosti na rovinkách okruhu Sakhir.
Ferrari má v Bahrajnu výraznou rychlostní převahu, uznává Hamilton

Jezdci Ferrari Charles Leclerc a Sebastian Vettel vyhráli všechny volné tréninky a Leclerc byl nejrychlejší také ve všech třech částech kvalifikace, ve které si dojel pro svou první pole position, když o tři desetiny porazil Vettela.

Ačkoliv na Vettela Hamilton ztratil pouze tři setiny sekundy, pětinásobný mistr světa přiznal, že na Leclercův čas neměl.

„Od obou ferrari jsme viděli neuvěřitelnou rychlost. Upřímně, nevěděl jsem, že budeme tak blízko, jak nakonec jsme. Na rovinkách měli velkou rychlost a tam jsme ztratili spoustu času, jen na rovinkách. Oni nějak dokázali najít na rovinkách mnohem více rychlosti,“ řekl Hamilton.

„Podle nás se vůz choval dobře. Myslím, že z nějakého důvodu tohle není okruh, který by našemu vozu obzvlášť vyhovoval, dnes jsme se však dostali na celkem pěknou pozici. Hodně času jsme však ztratili v rychlosti na konci rovinek. V prvním sektoru jsme jen na rovinkách ztráceli dvě nebo tři desetiny, což je výrazná ztráta,“ přiznává Brit.

Bottas nestačil

I ve druhé letošní kvalifikaci Hamilton porazil svého týmového kolegu Valtteriho Bottase, ačkoliv v Bahrajnu se musí jezdci Mercedesu spokojit až s druhou řadou na roštu. Čtvrtý nejrychlejší Bottas přitom na vítězného Leclerca ztratil 390 tisícin sekundy.

„Čtvrté místo není příliš uspokojivý výsledek, ale není to ani žádná pohroma. Na Lewise jsem ztratil jen pár setin a myslím, že Ferrari dnes bylo rychlejší, takže pole position dnes byla mimo dosah,“ myslí si Bottas.

„Ferrari během víkendu ukazuje dobrou rychlost, ale není to překvapením. Je jasné, že našli řešení problémů, které měli v Melbourne. My během víkendu udělali kroky vpřed, ale oni zůstali na čele. Nicméně počítá se až závod. Naše závodní rychlost vypadá celkem dobře, takže závod by měl být vzrušující,“ věří vítěz prvního závodu sezóny v Austrálii.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (19) Další článek: Leclerc se stal druhým nejmladším jezdcem, který vyhrál kvalifikaci F1
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10