Ferrari má šampionát ve svých rukou, věří Montezemolo

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo je přesvědčený, že se Ferrari zlepšilo natolik, že může vybojovat vítězství v letošním šampionátu.
Ferrari má šampionát ve svých rukou, věří Montezemolo

Ferrari už v zimních testech zjistilo, že na nejlepší výrazně ztrácí. Tento hendikep si přeneslo do prvních závodů a naděje upnulo k velkému balíku úprav, které připravovalo pro Španělsko.

A v Barceloně se italské stáji dařilo, Fernando Alonso bojoval o vítězství a vrátil se do čela tabulky šampionátu. Montezemolo proto konstatoval, že má Ferrari "šampionát ve svých rukou" a vyzval své lidi k další usilovné práci.

"Šampionát je velmi otevřený a doposud nikdo nedominoval," uvedl v dopise, který adresoval zaměstnancům Scuderie. "Různé okolnosti, práce na vylepšování vozu a Alonsovo umění nás po pěti závodech přivedly do vedení šampionátu. Toho musíme využít, každý z nás musí doma i na trati odevzdávat maximum, včetně Massy, který musí dovážet výsledky, které od něj očekáváme."

"Vím od Domenicaliho (šéf týmu), s nímž jsem v neustálém kontaktu, jak tvrdě všichni pracujete. Jsem si tím jistý, také protože výhra v šampionátu záleží pouze a jen na nás, na našich schopnostech, kreativitě, odhodlání a touze ukázat, že jsme nejlepší."

Alonso je v šampionátu jezdců druhý se stejným bodovým ziskem jako první Sebastian Vettel. Mnohem horší situaci čelí Ferrari v poháru týmů, tam je až čtvrté se ztrátou 46 bodů na první Red Bull. Montezemolo proto znovu ukázal prstem na Massu, Brazilec doposud získal jen dva body, zatímco Alonso 61.

Další článek: Ferrari zatím nedořešilo výfuky, ale už připravuje další novinky