Ferrari má první řadu v Le Mans! Pole position získal Fuoco

Ferrari se v Le Mans po 50 letech vrátilo do nejvyšší třídy a ihned slaví velký kvalifikační triumf! Rudé vozy 499P získaly kompletní první řadu, o pole position se postaral Antonio Fuoco. Ital porazil svého krajana Alessandra Pier Guidiho v sesterském Ferrari #51.

Foto: Instagram Antonia Fuoca

Ferrari má první řadu v Le Mans! Pole position získal Fuoco | Foto: Instagram Antonia Fuoca

Kvalifikační bitva pro víkendový závod 24 hodin Le Mans se proměnila ve velké představení továrních vozů Ferrari 499P. Antonio Fuoco se s hypervozem #50 postaral o historicky nejlepší čas třídy LMH na trati La Sarthe 3:22.982 a získal pole position před italským krajanem a týmovým kolegou Alessandrem Pier Guidim, který se sesterským Ferrari #51 ztratil 0.733 sekundy.

Závěr kvalifikace ovlivnily červné vlajky, které musele být vyvěšeny kvůli požáru Cadillacu V-Series R #3 na rovince Hunaudieres, ze kterého musel urychleně prchnout Sébastien Bourdais. Smůla rodáka z Le Mans přinesla pořádné potíže továrním Toyotám, které přišly o dobře rozjetá kola.

Nakonec se Brendon Hartley s Toyotou #8 dokázal zlepšit pouze na hodnotu 3:24.451 a obsadil třetí místo se ztrátou téměř sekundy a půl na Fuoca. Z druhé řady bude v sobotu vedle Toyoty #8 startovat Porsche 963 LMDh #75, pro které získal čtvrté místo na roštu expilot F1 Felipe Nasr.

Ve třídě LMP 2 získal pole position domácí závodník Paul Loup Chatin s prototypem Oreca 07 Gibson #48 francouzské stáje IDEC Sport. Poslední kvalifikaci historie třídy LMGTE - AM v Le Mans vyhrál americký gentleman driver Ben Keating s továrním vozem Chevrolet Corvette C8.R.

Kompletní výsledky Le Mans hyperpole pro osm nejlepších vozů z každé třídy naleznete zde.

Program v Le Mans pokračuje od 22:00 posledním volným tréninkem. V pátek je prostor pro tiskové konference, mimo jiné má být představen nový prototyp LMDh značky Alpine, který bude ve WEC a v Le Mans závodit příští rok. Eurosport v pátek od 11:15 nabídne také doprovodný závod Road To Le Mans (šampionát Le Mans Cup) pro vozy LMP 3 a GT3, kterého se zúčastní též motocyklová legenda Valentino Rossi za volantem BMW.

24 hodin Le Mans odstartuje v sobotu v 16:00, přímý přenos na Eurosportu 2 začne už o hodinu dříve. Od sobotního poledne budete moci sledovat i čtvrthodinový warm up.

Další článek: Padl rekord. Helma od Leclerca byla vydražena za 7,2 milionu korun

Témata článku: , , ,