Ferrari má problémy hlavně ve druhém sektoru

Dnešek využila Scuderia také k testu dílů pro rok 2010.

Před zraky rekonvalescenta Felipeho Massy zahájili piloti Scuderie Ferrari volné tréninky na Velkou cenu Brazílie. Do první desítky se vešel jen Kimi Räikkönen desátým místem v prvním tréninku.

"S tím samozřejmě nemůžeme být spokojeni," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Máme v nastavení co zlepšovat. Musíme ale také vzít v potaz, jak těsné časy byly." Všech dvacet jezdců se ve druhém tréninku vešlo do jedné sekundy.

Na těsnost výsledků upozornil i Kimi Räikkönen, v první tréninku desátý, ve druhém osmnáctý. "Každý krok může znamenat určitý posun, ale určitě nás čeká obtížný víkend. Pneumatiky rychle odcházely, což jsme pociťovali zejména ve druhém sektoru," upozornil Fin. "Ale často se tu stává, že když se trať pogumuje, situace se zlepší."

Giancarlo Fisichella se pohyboval na konci závodního pole. Dopoledne byl patnáctý, odpoledne dokonce poslední. "Stejně jako většinu sezony, i dnes to bylo těsné. Také dost pracujeme na voze pro rok 2010, takže je těžké posoudit, jak na tom jsme ve srovnání s ostatními," vysvětloval Ital. "Trápíme se ve druhém sektoru, kde je klíčová přítlačná síla. To je oblast, ve které F60 zrovna neexceluje."

Náhradník za Felipeho Massu ví, že v kvalifikaci budou pravděpodobně o postupu do dalších bojů rozhodovat necelé desetiny.

Chris Dyer, který je hlavním inženýrem a zároveň zastává pozici manažera, dodal, že díky proměnlivému počasí nemohli jezdci absolvovat kompletní páteční program. "Na zlepšení je toho hodně. Postrádáme přilnavost, což je znát především ve druhém sektoru, kde opravdu nejsme konkurenceschopní. Experimentovali jsme s některými mechanickými částmi na příští sezonu," prozradil technik. "Vzhledem k tomu, že nemůžeme v zimě testovat, než představíme nové auto, musíme využít každé příležitosti. Zvlášť při této situaci v šampionátu."

Další článek: McLaren se dnes zaměřil na testování pneumatik