Ferrari má potíže se vyrovnat se změnami pravidel, odhaduje Webber

Podle Marka Webbera jsou příčinou problémů Ferrari časté změny pravidel. Když byla stabilní, dokázali Maranellští šampionátu dominovat.
Ferrari má potíže se vyrovnat se změnami pravidel, odhaduje Webber

Ferrari získalo mistrovské tituly naposledy v letech 2007 a 2008, od té doby na další úspěchy čeká. Loni měl k výhře v šampionátu jezdců blízko Alonso, ale Italové dobře věděli, že rychlostně většinu sezóny ztráceli na Red Bull.

"Mám své vlastní vysvětlení pro potíže, které mají," řekl Mark Webber o Ferrari v rozhovoru pro La Stampa. "V Schumacherových dobách se roky pravidla moc neměnila, jen málo. Teď je novinek mnoho. Čím dál důležitější je aerodynamika, má na svědomí alespoň 70 procent výkonnosti. Auto je jako letadlo, které musíte udržet na zemi. Stačí jedna chyba v designu a ztrácíte. Jsem přesvědčený, že se Ferrari dokáže vrátit."

Největší hrozbou pro Red Bull tak letos je zatím McLaren, pro Webbera pak ještě týmový kolega Vettel. "Sebastian je velmi rychlý, temperamentní a teď má také zkušenosti," hodnotil Australan. "Ale není neporazitelný. Nechci hovořit o jeho slabinách, ale všichni nějaké máme."

Slabiny má samozřejmě i Webber, což mu ovšem nebrání v dalším útoku na vítězství v šampionátu. Času ale už má méně než Vettel. "Jsem odhodlaný. Loni jsem bojoval o titul a chci to zkusit znovu," prohlásil. "Jsem uvolněný a cítím, že bych to mohl dokázat. Až skončí šampionát, vyprší také moje smlouva s Red Bullem. Nemyslím si, že by její prodloužení záviselo na výsledcích. Já chci vyhrávat už kvůli sobě. Uvidíme. Pokud mě tým už nebude chtít, budu si muset položit otázku. Pověsím helmu na hřebík, nebo přestoupím k jinému týmu?"

Další článek: Massa jezdil ve Fioranu, Ferrari mělo filmový den