Ferrari má po Malajsii špatnou náladu, v Číně si další ztrátu nemůže dovolit

Fernando Alonso odjel ze Sepangu bez bodů, což Ferrari mrzí dvojnásob, protože Felipe Massa ukázal, že Ferrari mělo konkurenceschopnou techniku.
Ferrari má po Malajsii špatnou náladu, v Číně si další ztrátu nemůže dovolit

Alonso skončil už v druhém kole a šéf týmu Stefano Domenicali si je jistý, že kdyby se tak nestalo, neodjížděl by z Malajsie nespokojený.

"Myslím, že se mu mohlo dařit, určitě jsme si mohli splnit své cíle," řekl o španělském závodníkovi. "Když se podívám na Felipeho, který odjel výborný závod, ten ztratil nejvíc na přední vozy v prvních kolech. Když byl na přechodných pneumatikách a trať stále osychala, pneumatiky bohužel trpěly drolením a ve voze nemohl dělat nic, čím by tomu zabránil. Všechno ztratil v tu chvíli."

"Protože když jsme později měli suché pneumatiky, jeho závodní rychlost byla dobrá. Kromě prvního kola na první sadě jel opravdu dobře, v podstatě měl stejnou rychlost jako Vettel a Webber."

Ferrari nezbývá, než myslet na další závody a soustředit se hned na ten nadcházející, který se pojede v čínské Šanghaji.

"Před námi je maraton a je důležité otočit list a zapomenout na tuto neděli, která zdaleka nebyla pozitivní. Ale je to dlouhý šampionát a musíme mít hlavy vzhůru."

"V ideálním případě bychom se rádi vrátili na trať hned zítra, abychom se zbavili špatné nálady, kterou způsobil dnešek. Bohužel je tu nejdřív přestávka, během které musíme, jak jsem řekl, vrátit vše do pořádku, protože si nemůžeme dovolit ztratit body i tam (v Číně).

Alonso ztrácí po dvou závodech 22 bodů na vedoucího Vettela.

Další článek: Těžší Malajsii jsme předpovídali, připomíná Lotus

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00