Ferrari má nejlepší motor a Mercedes by to měl akceptovat, říká Marko

Ferrari a Vettel mají podle Helmuta Marka letos nejsilnější balíček. Mercedes potřebuje k vítězství štěstí.

Helmut Marko se nechce připojit k těm, kteří přímo či nepřímo tvrdí a podezírají Ferrari, že má nelegální motor.

Například Mercedes říká, že se dívá na sebe a na to, jak se zlepšit. Ale byli to inženýři Mercedesu, kteří dříve působili v Maranellu, a nedávno rozpoutali kauzu okolo baterie Ferrari.

FIA ale trvá na tom, že pod kapotou rudého vozu je vše v pořádku.

Abiteboula ohromila práce motorářů Ferrari

„Mercedes měl čtyři roky nejlepší motor, teď ho má Ferrari,“ řekl Marko pro německý Auto Bild. „Měli by to akceptovat a ne prát špinavé prádlo na veřejnosti.“

„V Red Bullu se těchto spekulací účastnit nebudeme. Víme, co Sebastian dokáže a je zde vývoj motorů. Ujistil se, že Ferrari předstihne Mercedes.“

Podle Marka v současné době vítězí Mercedes jen v případě, že má štěstí. „Sebastian a Ferrari mají jednoznačně nejrychlejší balíček v tomto roce. To bude nakonec rozhodující. Mercedes potřebuje v této sezóně pokaždé štěstí, aby vyhrál. Stejně tomu bylo v Hockenheimu. Pokud jde vše hladce, Ferrari je vpředu.“

Další článek: Stane se Williams B týmem Mercedesu? Převodovkou to možná začíná

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.