Ferrari má dlouhý seznam problémů, které potřebuje vyřešit před GP Austrálie

Navzdory nejlepšímu možnému výsledku v Bahrajnu je Ferrari opatrné, protože mělo v prvním závodě několik problémů, které potřebuje vyřešit do začátku další Grand Prix.

Tím zřejmě největším problémem bylo špatné chlazení motoru, což mělo za následek výměnu agregátů v obou vozech před začátkem závodu. Ferrari vysvětlilo, že se jedná o problém aerodynamiky.

"Konečný výsledek byl samozřejmě velmi dobrý," řekl Domenicali. "První a druhé místo v prvním závodě byly pro tým velkým úspěchem. Ale viděli jsme, že seznam problémů je celkem dlouhý a my se jim musíme věnovat všem. Musíme je všechny vyřešit před začátkem dalšího závodního víkendu v Austrálii."

Šéf Scuderie přiznal, že výsledek z Bahrajnu byl pro celé Maranello velkou úlevou. Tým byl po nevydařené loňské sezóně pod velkým tlakem. Ovšem průběh prvního závodního víkendu ukázal, že snadnou sezónu Ferrari očekávat nemůže.

"Sezóna je velmi, velmi dlouhá. Dobré znamení je, že je vůz konkurenceschopný," pokračoval Domenicali. "Ale je ve startovním poli silných konkurentů, kteří chtějí vyhrát šampionát. A my víme, že už v příštím závodě v Melbourne může být situace jiná. Ale aspoň je tohle jiný výchozí bod (ve srovnání s loňským rokem), z kterého můžeme společně dosáhnout úspěchů."

Na závěrečnou otázku, jak by ohodnotil výkon týmu v Bahrajnu na stupnici od 1 do 10, Domenicali odpověděl: "Pokud se nebudeme dobře hodnotit, když získáme první dvě místa, tak kdy jindy? Ale vzhledem k tomu, že jsme měli určité problémy, které potřebujeme vyřešit, bych řekl, že si můžeme dát osm bodů."

Další článek: Lopez: Neudělali jsme nic špatně, USF1 nám prostě lhal

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen