Ferrari letos vyměnilo „musí se soustředit na příští rok“ za „došly nám peníze“

Ferrari ve druhé polovině sezóny v podstatě vzdalo vývoj vozu. Podle Binotta to tentokrát nebylo kvůli soustředění se na příští rok.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Ferrari letos vyměnilo „musí se soustředit na příští rok“ za „došly nám peníze“ | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Ferrari na začátku sezóny vypadalo jako favorit na letošní tituly. V první polovině sezóny ale přišlo o řadu bodů kvůli problémům se spolehlivostí i strategickým chybám. Mělo ale stále velmi rychlý vůz – zejména v čase na jedno kolo.

Ve druhé polovině sezóny ale už měl Red Bull jednoznačně navrch. Rudé navíc dohnal Mercedes a to nejen bodově ale zdá se, že také na trati. 

Ferrari už ve druhé polovině sezóny vůz příliš nevyvíjelo. Očekávalo se, že to bylo kvůli tomu, aby mohlo své zdroje přesunout na vývoj nového vozu (a třeba i odlišného konceptu). Podle Binotta to ale bylo jinak.

„Nebyla to volba, prostě jsme dočerpali peníze v rámci rozpočtového stropu,“ uvedl Binotto pro Motorsport.com. „Jednoduše jsme byli na limitu. Nebyla už žádná možnost vyvíjet auto, takže jsme prostě zůstali tam, kde jsme byli.“

Binotto uvedl, že ačkoli Ferrari nemělo možnost utratit peníze za výrobu vylepšení svého vozu, v továrně se stále pracovalo na nápadech pro nový vůz. 

„Samozřejmě jsme neohrozili vývoj vozu pro příští rok. Ale rozhodli jsme se zastavit vývoj toho současného, protože kromě vývoje potřebujete vyrobit díly, abyste je dostali na trať. A to byly náklady navíc, které jsme si nemohli dovolit.“

Na otázku webu Motorsport.com, zda ho překvapilo, že Mercedes vyhrál závod, Binotto odpověděl: „Není to překvapení. Myslím, že v Brazílii byli rychlí.“

„Není to překvapení, protože když se podívám na poslední závody, možná s jinou volbou pneumatik by už závody vyhráli. Myslím, že prostě nevyhráli, protože jim chyběla správná volba pneumatik.“

V posledních závodech byli nejrychlejším vozem, takže není překvapivé, že přijeli sem do Brazílie. V Austinu přivezli nový aerodynamický paket, který podle mě dobře fungoval, a využívají ho.

Další článek: Podle Hornera měl Hamilton nechat Verstappenovi více prostoru

Témata článku: ,