Ferrari letos poprvé nepostoupilo ani s jedním vozem do Q3

Kvalifikace na Velkou cenu Belgie formule 1 potvrdila černý scénář pro Ferrari. Charles Leclerc ani Sebastian Vettel letos poprvé nepostoupili z prostředního kvalifikačního segmentu mezi deset nejrychlejších.
Foto: Getty Images
Ferrari letos poprvé nepostoupilo ani s jedním vozem do Q3 | Foto: Getty Images

Zatímco Vettel mezi deset nejrychlejších letos v kvalifikaci nepostoupil celkově již počtvrté, Leclerc se do Q3 nedostal letos podruhé.

Už volné tréninky naznačovaly, že pro Ferrari bude obtížné dostat se ve Spa-Francorchamps do nejlepší desítky. Po sobotním tréninku se zdálo, že by dokonce Scuderia mohla mít problém postoupit z první části kvalifikace.

Leclerca od vyřazení z Q1 dělila necelá desetina sekundy a postoupil jako poslední. V Q1 jej dokonce porazil i pilot Williamsu George Russell, který ale na oba piloty nestačil v Q2 a odstartuje za oběma rudými vozy z patnácté pozice.

Výsledek je o to bolestivější, že minulý rok v Belgii získali piloti Ferrari první dvě pozice na startovním roštu.

„Je to velký krok zpět, takže se musíme pokusit zjistit hlavní problém. Není to dobrý den, ale tak to v tuto chvíli je. Musíme stále tvrdě pracovat,“ řekl Leclerc.

Dostane se Ferrari vůbec z Q1? Není to jen o rychlosti na rovinkách, říká Binotto

Dostane se Ferrari vůbec z Q1? Není to jen o rychlosti na rovinkách, říká Binotto

„Všichni v týmu musí držet hlavy nahoře, i když je to v takových dnech obtížné. Chápu také fanoušky doma, že jsou velmi zklamaní. Je to pochopitelné, jako jezdci se ale zítra pokusíme o co nejlepší závod, i když nemůžeme čekat žádné zázraky.“

Není to pro nás překvapení, říká Vettel

Ferrari v kvalifikaci porazilo pouze piloty týmů Williams, Alfa Romeo a Haas. Poslední dvě jmenované stáje přitom také odebírají pohonné jednotky Ferrari.

„Je to skutečný obrázek toho, čeho dnes auto tady bylo schopné. Samozřejmě jsme zkusili vše. Od včera večer jsme se také snažili situaci zlepšit. Myslím, že se to trochu podařilo. Nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale není to první závod a první kvalifikace, kdy toto řešíme,“ řekl Vettel.

„Není to překvapení. Třinácté místo není tak úžasné jako první. Dnes ráno se zdálo, že se ani nedostaneme do Q2 a povedlo se nám to s oběma vozy. Samozřejmě to není úspěch, je to ale vše, co jsme dnes mohli dělat.“

Další článek: Verstappen: Na konci kola už mi došla energie z baterií

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10