Ferrari letos počtvrté bodovalo s oběma jezdci | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Ferrari letos počtvrté bodovalo s oběma jezdci

Po Rakousku, Velké Británii a Toskánsku dokázalo Ferrari počtvrté v letošní sezóně bodovat s oběma vozy. Charles Leclerc ve Velké ceně Portugalska obsadil čtvrté a Sebastian Vettel desáté místo.

Leclerc a oba jezdci Mercedesu jako jediní z první desítky startovali na střední směsi. Jelikož zahřátí jejich pneumatik trvalo déle, měli v prvních kolech tito piloti problémy. Leclerc ztratil čtyři pozice.

Poté, co se střední sada pneumatik dostala do provozní teploty, začal Monačan získávat zpět ztracené příčky. Oba piloti Ferrari měli pro závod stejnou strategii. Jednu zastávku v boxech, při které přezují ze střední na tvrdou sadu.

„Měli jsme dobrý závod a vidíme zlepšení, což je pro celý tým i pro mě osobně velmi uspokojivé. Velmi tvrdě jsme pracovali na naší závodní rychlosti a konečně jsme měli víkend se slušnou kvalifikací i dobrým závodem, takže jsem velmi spokojen,“ řekl Leclerc.

„První stint byl náročný. V prvních kolech jsem se musel soustředit, jelikož jsem kvůli startu na střední směsi ztratil dost pozic. Kolo po kole jsme se vrátili tam, kde jsme chtěli být,“ dodal.

„Je dobré vidět zlepšení, která tým dělá v každém závodě. Když se podívám na své osobní výkony, zatím to byla dobrá sezóna. Stále mě čeká práce, rozhodně je tu spousta věcí, které potřebuji zlepšit a doufám, že až se za tímto rokem ohlédnu, budu si ho pamatovat jako pozitivní.“

Vettel není spokojen

Ačkoliv po dvou závodech v Rusku a Německu, kde skončil mimo bodovanou desítku, Vettel poprvé od závodu v Mugellu bodoval, není čtyřnásobný mistr světa s desátým místem v Portimãu spokojen.

„Nemohu být spokojen s žádným závodem, ve kterém dokážu získat jen jeden bod. Bohužel jsem neměl dobrý rozjezd, a místo, abych pozice získával, jsem jednu ztratil,“ řekl Vettel.

„Tuto sezónu pro nás není snadné předjíždět. Když jsem měl před sebou volnou trať, rychlost byla celkem dobrá. To si odtud odnesu jako pozitivum. S lepší kvalifikací jsme mohli skončit s více uspokojujícím výsledkem.“

Doporučujeme

Články odjinud