Ferrari letos počtvrté bodovalo s oběma jezdci

Po Rakousku, Velké Británii a Toskánsku dokázalo Ferrari počtvrté v letošní sezóně bodovat s oběma vozy. Charles Leclerc ve Velké ceně Portugalska obsadil čtvrté a Sebastian Vettel desáté místo.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Ferrari letos počtvrté bodovalo s oběma jezdci | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Leclerc a oba jezdci Mercedesu jako jediní z první desítky startovali na střední směsi. Jelikož zahřátí jejich pneumatik trvalo déle, měli v prvních kolech tito piloti problémy. Leclerc ztratil čtyři pozice.

Poté, co se střední sada pneumatik dostala do provozní teploty, začal Monačan získávat zpět ztracené příčky. Oba piloti Ferrari měli pro závod stejnou strategii. Jednu zastávku v boxech, při které přezují ze střední na tvrdou sadu.

„Měli jsme dobrý závod a vidíme zlepšení, což je pro celý tým i pro mě osobně velmi uspokojivé. Velmi tvrdě jsme pracovali na naší závodní rychlosti a konečně jsme měli víkend se slušnou kvalifikací i dobrým závodem, takže jsem velmi spokojen,“ řekl Leclerc.

„První stint byl náročný. V prvních kolech jsem se musel soustředit, jelikož jsem kvůli startu na střední směsi ztratil dost pozic. Kolo po kole jsme se vrátili tam, kde jsme chtěli být,“ dodal.

„Je dobré vidět zlepšení, která tým dělá v každém závodě. Když se podívám na své osobní výkony, zatím to byla dobrá sezóna. Stále mě čeká práce, rozhodně je tu spousta věcí, které potřebuji zlepšit a doufám, že až se za tímto rokem ohlédnu, budu si ho pamatovat jako pozitivní.“

Vettel není spokojen

Ačkoliv po dvou závodech v Rusku a Německu, kde skončil mimo bodovanou desítku, Vettel poprvé od závodu v Mugellu bodoval, není čtyřnásobný mistr světa s desátým místem v Portimãu spokojen.

„Nemohu být spokojen s žádným závodem, ve kterém dokážu získat jen jeden bod. Bohužel jsem neměl dobrý rozjezd, a místo, abych pozice získával, jsem jednu ztratil,“ řekl Vettel.

„Tuto sezónu pro nás není snadné předjíždět. Když jsem měl před sebou volnou trať, rychlost byla celkem dobrá. To si odtud odnesu jako pozitivum. S lepší kvalifikací jsme mohli skončit s více uspokojujícím výsledkem.“

Další článek: Verstappen: Pérez mi nenechal dost místa

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00