Ferrari letos na Mercedes stáhlo 8 desetin, myslí si Allison

Technický šéf Ferrari James Allison si myslí, že Scuderia v letošním roce stáhla osm desetin, což je něco přes polovinu loňského deficitu. Do příštího roku je tak čeká přibližně stejná porce.
Ferrari letos na Mercedes stáhlo 8 desetin, myslí si Allison

Ferrari je druhé v Pohárů konstruktérů a získalo letos tři vítězství. Jenomže hlavní rival už má titul v kapse a to stejně brzo jako vloni. Jezdci Mercedesu navíc letos vyhráli už 12 velkých cen.

„Letos jsme je nevystrašili, ale doufám, že tak budeme mít možnost učinit v budoucnu,“ řekl Allison pro Sky Sports. „V letošním roce jsme udělali dobrý krok vpřed, ale musíme udělat stejný v příštím roce.“ Allison odhadl, že Ferrari na Mercedes stáhlo od loňska 8 desetin, což je něco přes polovinu.

Výhodou Scuderie je, že může ztrátu stahovat na dvou frontách – v oblasti motoru i šasi. Má to ovšem dvě ale. V oblasti šasi se příští rok prakticky nemění technická pravidla. V oblasti pohonných jednotek pak dojde k omezení – výrobci mají 25 žetonů a zatím stále platí, že je musí spotřebovat do konce února.

„Máme dobrou šanci být konkurenceschopní s vývojem i bez vývoje v průběhu sezóny. Ještě se uskuteční jednání, kde bude stanoveno, jak to bude, ale doufáme, že až v prvním závodě příštího roku postavíme vůz na startovní rošt, bude to konkurenceschopný vůz.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Newey: Směřujeme k odchodu z formule 1

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00