Ferrari letos na Mercedes stáhlo 8 desetin, myslí si Allison

Technický šéf Ferrari James Allison si myslí, že Scuderia v letošním roce stáhla osm desetin, což je něco přes polovinu loňského deficitu. Do příštího roku je tak čeká přibližně stejná porce.
Ferrari letos na Mercedes stáhlo 8 desetin, myslí si Allison

Ferrari je druhé v Pohárů konstruktérů a získalo letos tři vítězství. Jenomže hlavní rival už má titul v kapse a to stejně brzo jako vloni. Jezdci Mercedesu navíc letos vyhráli už 12 velkých cen.

„Letos jsme je nevystrašili, ale doufám, že tak budeme mít možnost učinit v budoucnu,“ řekl Allison pro Sky Sports. „V letošním roce jsme udělali dobrý krok vpřed, ale musíme udělat stejný v příštím roce.“ Allison odhadl, že Ferrari na Mercedes stáhlo od loňska 8 desetin, což je něco přes polovinu.

Výhodou Scuderie je, že může ztrátu stahovat na dvou frontách – v oblasti motoru i šasi. Má to ovšem dvě ale. V oblasti šasi se příští rok prakticky nemění technická pravidla. V oblasti pohonných jednotek pak dojde k omezení – výrobci mají 25 žetonů a zatím stále platí, že je musí spotřebovat do konce února.

„Máme dobrou šanci být konkurenceschopní s vývojem i bez vývoje v průběhu sezóny. Ještě se uskuteční jednání, kde bude stanoveno, jak to bude, ale doufáme, že až v prvním závodě příštího roku postavíme vůz na startovní rošt, bude to konkurenceschopný vůz.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (5) Další článek: Newey: Směřujeme k odchodu z formule 1
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00