Ferrari jízlivě zkritizovalo výsledek přelíčení s Mercedesem

Fakt, že Mercedes byl uznán vinným, a vyvázl přitom jen s minimálními škodami, považuje za nešťastný. Možná tak může vzniknout nebezpečný precedens.
Ferrari jízlivě zkritizovalo výsledek přelíčení s Mercedesem

Horse Whisperer (Zaříkávač koní) není jen film s Robertem Redfordem, ale taktéž fiktivní pisatel, skrze něhož Ferrari do světa pouští komentáře ke kontroverzním tématům bez zbytečné snahy o politickou korektnost. Nyní se vyjadřuje k soudu s Mercedesem, jehož výsledek se mu ale pranic nelíbí. 

Problém je prý jednoduše v tom, jakým způsobem se řeší provinění kohokoliv z formule 1 - i když je jasně prokázáno, že se obviněný dopustil něčeho, co odporuje pravidlům, udělený trest je spíše symbolický. 

Mercedesu se testy v Barceloně i přes vynucenou absenci při jízdách mladých pilotů v Silverstonu bohatě vyplatily. V Anglii by za volantem museli sedět nezkušení závodníci. Navíc pravděpodobnost, že bude hezké počasí, je v Silverstonu v porovnání s Barcelonou výrazně nižší. 

Whisperer ironicky podotýká, jak snadné je se dnes vypořádat s problémy na začátku sezony - jste-li šéfem týmu, jednoduše si ve správný čas najdete pěkný prostor na testování. Možná kvůli tomu budete muset vynechat jeden z testů mladíků, jenže, a to je zásadní, v té chvíli by už přeci jen mohlo být pozdě. 

Rovněž vyvstává otázka, jaký trest by přišel, kdyby se kulišárny Mercedesu a Pirelli odehrály až po testech mladých jezdců. 

"Měli by snad zakázáno dát si štědrovečerní večeři," ptal se Horse Whisperer jízlivě. 

Další článek: Lotus očekává v Británii své letošní největší zlepšení

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon