Ferrari je v defenzivě, bez KERS ztrácí ještě více

Cílem bude minimalizovat škody.
Piloti Ferrari se ani v jednom z dnešních tréninků neprobojovali do první desítky a šéf týmu Stefano Domenicali přiznal, že to se Scuderií nevypadá dobře.

"Co se týče dnešního dění, můžu říct, že to dopadlo tak, jak jsme očekávali. Budeme muset jet několik závodů v defenzivě a pokusit se udělat maximum. Bez KERS ztrácíme trochu výkonu a první náznaky hovoří o tom, že vyvážení vozu není lepší. Nezapomínejme, že vůz byl navržen pro tento systém," řekl Domenicali.

Jezdci Ferrari na svých vozech vozí v Číně vzkaz "Abruzzo nel cuore" (Abruzzo v našich srdcích), aby na přání Lucy di Montezemola vyjádřili solidaritu s italským regionem, který byl postižen zemětřesením.

"Po technické stránce jsme v těžké situaci, ale když si uvědomíte, co se stalo lidem v Abruzzu, vše ostatní nabírá jiný rozměr," uvedl Felipe Massa. "Co se týče dění na trati, dá se říct, že to s šampionátem vypadá ještě hůře. Jezdíme tu bez KERS a v důsledku toho ještě více ztrácíme na výkonnosti. Kromě toho nemáme takový přítlak, jako nejlepší vozy."

Felipe Massa dnes na svém voze zkoušel nové aerodynamické díly, které zítra dostane i Kimi Räikkönen. Ten uznal, že Ferrari schází rychlost, ale z chování vozu úplně zklamaný není.

"Vyvážení vozu není špatné a absence KERS není cítit. Pointa je ta, že jsme moc pomalí ve srovnání s předními týmy. Musíme se snažit vůz vylepšit, v současnosti nemůžeme bojovat o titul," dodal Räikkönen.

Navzdory očekáváním fungují super měkké pneumatiky v Šanghaji lépe než v Melbourne.
Další článek: V týmu Brawn GP Briatoreho výroky brali s úsměvem

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00