Ferrari je se Schumacherem spokojené, i když dělá začátečnické chyby

Na Ferrari zapůsobila práce, kterou ve své první sezóně ve formuli 1 u týmu Haas odvádí Mick Schumacher, ačkoliv se nevyhýbá začátečnickým chybám.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Ferrari je se Schumacherem spokojené, i když dělá začátečnické chyby | Foto: Getty Images / Lars Baron

Syn sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera je členem Jezdecké akademie Ferrari, ve kterém prožil nejúspěšnější období své kariéry jeho otec.

Ve své první sezóně ale Mick závodí za tým Haas, který se již před začátkem ročníku rozhodl letošní monopost nevyvíjet, piloti americké stáje proto většinou uzavírají startovní pole.

Schumacher poráží i svého týmového kolegu a dalšího nováčka Nikitu Mazepina, se kterým se nicméně už několikrát dostal na trati do kontaktu. Kromě toho měl Němec velkou nehodu v tréninku na Velkou cenu Maďarska.

První polovinu sezóny uzavřel v Maďarsku dosud nejlepším výsledkem, když v událostmi nabitém závodě dojel dvanáctý. Šéf týmu Ferrari Mattia Binotto je spokojen se zlepšením a doufá, že Schumacher v něm bude pokračovat i ve druhé polovině sezóny.

„Mick ve svém prvním roce ve F1 závodí pro Haas. Na začátku sezóny jsme říkali, že cílem je pro něj, aby na něj nebyl žádný tlak, ale aby se učil,“ řekl Binotto.

„2021 pro něj proto musí být důležitý rok učení. A myslím, že když se podíváme na tento cíl, vede si dobře. Od začátku sezóny si podle mě Mick vede dobře, učí se, zlepšuje se. Samozřejmě udělal pár chyb, ale to je součástí učení. Důležité pro něj je, aby pokračoval ve vývoji a pokroku i ve druhé polovině sezóny. Jsem ale přesvědčen, že to dokáže.“

Ve F2 a F3 jsou junioři Ferrari zklamáním

Až tak spokojené naopak Ferrari není s výkony dalších mladých členu Jezdecké akademie Ferrari.

Robert Švarcman je v průběžném pořadí formule 2 s dvěma vítězstvími třetí, naopak Marcus Armstrong je až čtrnáctý, když nejlépe byl druhý na Silverstonu.

Ve formuli 3 se nedaří ani Arthuru Leclercovi. Mladší bratr pilota Ferrari ve F1 Charlese bodoval z dvanácti závodu jen třikrát, z toho jednou vyhrál a jednou dojel druhý. Průběžně je osmý.

„Když se podívám na juniory z Jezdecké akademie Ferrari, není pochyb o tom, že celkově to z pohledu výsledků není tak dobré jako vloni. To jsme obzvlášť ve F2 měli skvělé výsledky, což letos není. Celkově tedy nemůžeme být tak spokojeni,“ zhodnotil Binotto.

Další článek: Zaslíbené Indianapolis! Grosjean opět druhý ve „staré cihelně“

Témata článku: , , , ,